Фахрийлар ёшлар билан мулоқотда
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши ташаббуси билан ёшлар учун мунтазам маърифий учрашувлар ўтказиб келинмоқда. Навбатдаги бундай тадбир Самарқанд вилоятида ўзбек гимнастикасининг таниқли намоёндаси Эркин Гиязов иштирокида ташкил этилди.
Жорий йилда 89 ёшни қарши оладиган спорт фидойиси сафари давомида Самарқанд ҳамда Тойлоқ Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказлари, гимнастикага ихтисослашган спорт мактаблари, шунингдек, Самарқанд шаҳри, Каттақўрғон ҳамда Пайариқ туманидаги спорт таълим муассасаларида бўлди.
Учрашувлар чоғида у ёш спортчилар билан мулоқот қилиб, ўзининг кўп йиллик тажрибаси ва қимматли тавсияларини улашди.

Ветераны в диалоге с молодёжью
По инициативе Совета ветеранов спорта Узбекистана на регулярной основе проводятся просветительские встречи с молодёжью. Очередное такое мероприятие состоялось в Самаркандской области с участием известного представителя узбекской гимнастики Эркина Гиязова.
В рамках поездки спортивный ветеран, которому в этом году исполнится 89 лет, посетил Центры подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта в Самарканде и Тайлаке, специализированные школы гимнастики, спортивно-образовательные учреждения города Самарканда, а также Каттакурганского и Пайарыкского районов.
Во время встреч он пообщался с юными спортсменами, поделившись своим многолетним опытом и рекомендациями.