“Президент Олимпиадаси”да ғолиб ва совриндор бўлган тошкентлик спортчилар тақдирланишди
Жорий йил ўтказилган “Президент Олимпиадаси” мусобақасида умумжамоа ҳисобида Тошкент шаҳри жамоаси фахрли биринчи ўринни қўлга киритган эди. Шу муносабат билан пойтахтимиздаги «Ренессанс» кино уйида мусобақада шоҳсупага кўтарилган Тошкент шаҳри вакиллари, шунингдек, юқори натижа қайд этган шаҳар федерация бўлимларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Тошкент шаҳар ҳокимлиги раҳбарияти, шаҳар спорт бошқармаси мутасаддилари, спортчилар ва уларнинг яқинлари иштирок этди.
Маросим давомида 51 нафар спортчи планшет, 35 нафар мураббий телевизор билан тақдирланди, шунингдек, таэквондо WТ, спорт курашлари, бадиий гимнастика ва 3х3 баскетбол йўналишларида янги спорт объектларини барпо этиш учун федерация бўлимларига махсус ваучерлар топширилди.

23 Декабря 2025 1246
Сегодня в столичном Доме кино «Ренессанс» состоялось мероприятие, посвящённое подведению итогов года Управления спорта города Ташкента, а также церемония награждения спортсменов и их тренеров, поднявшихся на пьедестал почёта на соревнованиях «Президентской Олимпиады».
В мероприятии приняли участие руководство Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и хокимията города Ташкента, представители городского управления спорта, спортсмены и их близкие.
В ходе церемонии были подведены итоги деятельности Управления спорта города Ташкента за текущий год. Также были награждены спортсмены и тренеры, внесшие вклад в победу сборной Ташкента на «Президентской Олимпиаде»: 51 спортсмен получил планшеты, 35 тренеров — телевизоры. Кроме того, федерациям таэквондо WT, спортивной борьбы, художественной гимнастики и 3×3 баскетболу вручены ваучеры на строительство новых спортивных объектов.