Ёш спортчиларимиз Корея Республикасида ташкил этилган “Dream Program” лойиҳасида иштирок этишди
Корея Республикасининг Пхёнчхан шаҳрида қишки спорт турлари билан шуғулланувчи ёш атлетлар учун анъанавий тарзда “Dream Program” дастури ўтказиб келинади. Жорий йилда ҳам ўзбекистонлик спортчилар ушбу лойиҳада иштирок этиб, ўз маҳоратларини янада ошириш имкониятига эга бўлишди.
13 январдан 3 февралга қадар давом этган дастур доирасида тоғ чанғиси ва фигурали учиш спорт турлари бўйича жами 5 нафар ёш атлетимиз қатнашди. Эътиборлиси, ҳамюртларимиз лойиҳа иштирокчилари ўртасида ўтказилган турнирда совринли ўринларни қўлга киритишди.

Наши молодые спортсмены приняли участие в проекте «Dream Program» в Республике Корея
В городе Пхёнчхан Республики Корея на традиционной основе проводится программа «Dream Program», предназначенная для юных атлетов, занимающихся зимними видами спорта. В этом году узбекские спортсмены также стали участниками данного проекта, получив возможность повысить своё мастерство и приобрести ценный международный опыт.
В рамках программы, которая проходила с 13 января по 3 февраля, в соревнованиях по горнолыжному спорту и фигурному катанию приняли участие 5 молодых спортсменов из Узбекистана. Примечательно, что наши соотечественники по итогам турнира среди участников проекта завоевали призовые места.