Кун дайжести: Чавандозимиз Абу-Дабида совриндор, ёш боксчи қизлар сараланмоқда, таэквондочиларимиз ҳам янги мавсумга тайёрланишмоқда
🏇 Бекзод Қурбонов Абу-Дабидаги нуфузли турнирда совриндор бўлди
7-11 январь кунлари БААнинг Абу-Даби шаҳрида от спортининг конкур йўналиши бўйича CSI 5* таснифидаги нуфузли мусобақа бўлиб ўтди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Бекзод Қурбонов Гран-при дастурида иккинчи натижани қайд этди ва кумуш медалга сазовор бўлди. Ҳамюртимиз ушбу муваффақиятга “Santos Hippica” лақабли тулпори билан эришди.
🥊 Бокс бўйича ўсмир ва ёш қизлар ўртасида мамлакат чемпионати ўтказилмоқда
Шу кунларда пойтахтимиздаги Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида бокс бўйича қизлар (ўсмирлар ҳамда ёшлар) ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Айни пайтда мусобақа ўзининг ҳал қилувчи палласига кириб улгурган. Бугундан ярим финал жанглари старт олди. Режага кўра, 14 январь куни финал баҳслари ташкил этилади.
🥋 Таэквондочиларимиз ҳам янги мавсумга тайёргарликни олиб боришмоқда
Таэквондо WТ бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси тўлиқ таркибда пойтахтимизда машғулотларга киришди. «Универсал» спорт саройида ўтказилаётган йилнинг илк ўқув-машғулот йиғинида жами 45 нафар таэквондочиларимиз иштирок этмоқда. Машғулотлар кунига икки маҳалдан ўтказилиб, унда асосан, спортчиларнинг техник ва тактик кўникмалари устида ишланмоқда.

Дайджест дня: наш наездник — призёр в Абу-Даби, в Ташкенте проходит отбор молодых девушек по боксу, таэквондисты готовятся к новому сезону
🏇 Бекзод Курбонов стал призёром престижного турнира в Абу-Даби
С 7 по 11 января в столице ОАЭ Абу-Даби прошли престижные международные соревнования по конкуру категории CSI 5*. Представитель сборной Узбекистана Бекзод Курбонов на своей лошади по кличке "Santos Hippica" показал второй результат в программе Гран-при и завоевал серебряную медаль.
🥊 В Ташкенте проходит чемпионат страны по боксу среди юниорок и молодёжи
В эти дни в Республиканском Центре подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта в Ташкенте проходит чемпионат Узбекистана по боксу среди девушек (юниорок и молодёжи). С сегодняшнего дня стартовали полуфинальные поединки. Согласно регламенту, финальные бои состоятся 14 января.
🥋 Таэквондисты также начали подготовку к новому сезону
Национальная сборная Узбекистана по таэквондо WT в полном составе приступила к тренировочным занятиям в столице. В первом учебно-тренировочном сборе года, который проходит в спортивном комплексе «Универсал», принимают участие 45 спортсменов. Тренировки проводятся два раза в день, основной упор делается на совершенствование технической и тактической подготовки.