Стол тенниси бўйича «Pro-Tur» мусобақасининг очилиш маросими ўтказилди
Бугун пойтахтимизда стол тенниси бўйича «Pro-Tur» мусобақаси старт олди. 30 ноябрга қадар давом этадиган мусобақанинг очилиш маросимида Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов, Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари, шунингдек, спорт турлари бўйича федерациялар раҳбарияти иштирок этди.
Очилиш маросимида нутқ сўзлаган мамлакат стол тенниси федерацияси раиси Ш. Кудбиев юртимизда ушбу спорт ривожини янги босқичга олиб чиқиш борасида амалга оширилаётган ишлар хусусида ҳам тўхталиб ўтди.
Ушбу турнирда 12 та клуб қатнашмоқда. Мазкур мусобақа янги истеъдодларни кашф этиш ва уларни ривожлантириш учун ажойиб платформа вазифасини бажармоқда.

Состоялась церемония открытия турнира «Pro-Tur» по настольному теннису
Сегодня в столице стартовал турнир «Pro-Tur» по настольному теннису. В церемонии открытия соревнований, которые продлятся до 30 ноября, приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководство Министерства спорта, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, а также спортивных федераций страны.
Выступая на церемонии открытия, председатель Федерации настольного тенниса страны Ш.Кудбиев также остановился на мерах, принимаемых для вывода развития этого вида спорта в нашей стране на новый этап.
В турнире участвуют 12 клубов нашей страны. Это соревнование служит отличной площадкой для выявления новых талантов и их дальнейшего развития.