Олимпия ҳаракатининг келажагини бирга белгилайлик!
Халқаро Олимпия қўмитаси Президенти Кирсти Ковентри ташаббуси билан “Fit for the Future” глобал сўрови ишга туширилди. Ушбу ташаббус спортчиларнинг Олимпия ҳаракатининг бугунги ҳолати ва уни келажакда қандай ривожлантириш мумкинлиги ҳақидаги фикр-мулоҳазаларини ўрганишни мақсад қилади.
Бу спортчилар учун Олимпия ҳаракати ривожига ўз ҳиссасини қўшиш, тажрибаси ва таклифлари билан ўртоқлашиши йўлида қулай имконият.
Ҳурматли миллий терма жамоа таркибидаги спортчилар,
Мазкур сўровнома Атҳлете365 платформаси орқали барча олимпиячилар ва элита спортчиларга юборилган. Агар сизга бундай хат келмаган бўлса, қуйидаги ҳавола орқали рўйхатдан ўтиб, сўровномада қатнашишингиз мумкин:
https://www.olympics.com/athlete365/news/voice/share-your-ideas-and-help-shape-our-olympic-movement
Сўровномада қатнашиш учун охирги муддат: 2025 йилнинг 30 ноябрь санаси.
Ўз фикрингизни билдиринг ва спортнинг келажагини шакллантиришга ҳисса қўшинг! Сизнинг фикрингиз ХОҚ учун жуда муҳим.

Вместе определим будущее Олимпийского движения!
По инициативе Президента Международного Олимпийского комитета Кирсти Ковентри запущен глобальный опрос «Fit for the Future», целью которого — узнать мнения спортсменов о текущем состоянии Олимпийского движения и о том, какие направления его деятельности можно совершенствовать в будущем.
Это уникальная возможность для спортсменов внести свой вклад в развитие Олимпийского движения, поделиться своим опытом и предложениями, которые помогут сформировать будущее спорта.
Уважаемые представители национальных сборных команд,
Опрос направлен всем олимпийцам и элитным спортсменам через платформу Athlete365 (https://www.olympics.com/athlete365).
Если вы не получили письмо с приглашением на участие в опросе, вы можете зарегистрироваться самостоятельно, и пройти опрос перейдя по ссылке ниже:
https://www.olympics.com/athlete365/news/voice/share-your-ideas-and-help-shape-our-olympic-movement
Участие в опросе открыто до 30 ноября 2025 года.
Примите участие и поделитесь своим мнением!
Ваш вклад поможет МОК лучше понять потребности спортсменов и определить ключевые приоритеты для развития спорта в будущем.