Кун дайжести: Қатарда жаҳон чемпионати бошланмоқда, бугун Баҳрайн-2025 қаҳрамонлари тақдирланишади, Янник Синнер – Париж Мастерс турнири ғолиби
Қатарда футбол бўйича U17 Жаҳон чемпионати бошланмоқда
Бугун Қатарда футбол бўйича U17 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионатига старт берилади. 27 ноябрга қадар давом этадиган мазкур мусобақада Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Осиё чемпиони сифатида иштирок этади. Маълумот учун, ҳамюртларимиз мусобақада «J» гуруҳидан ўрин олган бўлиб, плей-офф босқичига чиқиш учун Парагвай (5 ноябрь), Ирландия (8 ноябрь) ва Панама (11 ноябрь) билан баҳс олиб боришади.
Баҳрайн-2025 Осиё ёшлар ўйинларининг ғолиб ва совриндорлари тақдирланишади
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида Баҳрайн-2025 III Осиё ёшлар ўйинларининг ғолиб ва совриндорлари ҳамда уларнинг мураббийларини тантанали тақдирлаш маросими бўлиб ўтади. Эслатиб ўтамиз, 22-31 октябрь кунлари ўтказилган мусобақада Ўзбекистон делегацияси 37 та олтин, 16 та кумуш ва 28 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида Хитойдан кейин иккинчи ўринни эгаллаган эди.
Янник Синнер йилнинг сўнгги Мастерс турнирида ғалаба қозонди
Парижда теннис бўйича жорий йил тақвимидан ўрин олган сўнгги Мастерс мусобақаси якунига етди. Эркаклар ўртасида ўтказилган мазкур мусобақанинг бош соврини учун италиялик Янник Синнер ҳамда канадалик Феликс Оже-Альяссим баҳс олиб боришди. 2 сет давом этган учрашувда италиялик теннисчи 6:4, 7:6 ҳисобларида ғалаба қозонди.

Дайджест дня: в Катаре стартует чемпионат мира, сегодня наградят героев Бахрейна-2025, Янник Синнер — победитель турнира «Мастерс» в Париже
В Катаре начинается чемпионат мира по футболу (U17)
Сегодня в Катаре стартует чемпионат мира по футболу среди юношей до 17 лет. В соревнованиях, которые продлятся до 27 ноября, сборная Узбекистана принимает участие в статусе чемпиона Азии. Напомним, наша команда вошла в группу J, где поборется за выход в плей-офф с командами Парагвая (5 ноября), Ирландии (8 ноября) и Панамы (11 ноября).
Награждение победителей и призёров Азиатских юношеских игр Бахрейн-2025
Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоится торжественная церемония награждения победителей и призёров III Азиатских юношеских игр Бахрейн-2025, а также их тренеров. Напомним, по итогам соревнований, проходивших с 22 по 31 октября, делегация Узбекистана завоевала 37 золотых, 16 серебряных и 28 бронзовых медалей, заняв второе место в общекомандном зачёте после Китая.
Янник Синнер выиграл заключительный турнир серии «Мастерс»
В Париже завершился последний в этом году турнир серии «Мастерс» по теннису. В финале мужского одиночного разряда встретились итальянец Янник Синнер и канадец Феликс Оже-Альяссим. В матче, длившемся два сета, Синнер одержал победу со счётом 6:4, 7:6 и завоевал главный трофей соревнований.