Туркий давлатларнинг ёшлар ва спорт йўналишидаги вазирлари Тошкентда жам бўлишди
Бугун Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида Туркий давлатлар ташкилотига аъзо мамлакатларнинг ёшлар ва спорт йўналишларига масъул вазирларининг ИХ йиғилиши ўтказилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президентининг Спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти, шунингдек, Туркия, Озарбайжон, Қозоғистон, Қирғиз Республикасининг ушбу йўналишдаги вазирлари, Венгриянинг Ўзбекистондаги консули, Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги директори ўринбосари иштирок этишди.
Расмийлар ўз нутқларида соҳадаги ривожланиш йўлида мазкур йиғилишнинг аҳамияти, йирик мусобақаларга тайёргарлик олдидан терма жамоалар иштирокида қўшма йиғинлар ташкил қилиш муҳимлигини таъкидлашди.

17 Октября 2025 2604
Сегодня в столичном Музее Олимпийской и Паралимпийской славы состоялось IX заседание министров, ответственных за вопросы молодежи и спорта стран-членов Организации тюркских государств.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана, а также Министры по делам молодежи и спорта Турции, Азербайджана, Казахстана и Кыргызской Республики, консул Венгрии в Узбекистане, заместитель директора Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан.
В своих выступлениях официальные лица подчеркнули важность данной встречи для развития отрасли, отметив необходимость организации совместных учебно-тренировочных сборов с участием национальных сборных команд в преддверии крупных международных соревнований.