Туркий давлатларнинг ёшлар ва спорт йўналишидаги вазирлари Тошкентда жам бўлишди
Бугун Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида Туркий давлатлар ташкилотига аъзо мамлакатларнинг ёшлар ва спорт йўналишларига масъул вазирларининг ИХ йиғилиши ўтказилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президентининг Спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти, шунингдек, Туркия, Озарбайжон, Қозоғистон, Қирғиз Республикасининг ушбу йўналишдаги вазирлари, Венгриянинг Ўзбекистондаги консули, Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги директори ўринбосари иштирок этишди.
Расмийлар ўз нутқларида соҳадаги ривожланиш йўлида мазкур йиғилишнинг аҳамияти, йирик мусобақаларга тайёргарлик олдидан терма жамоалар иштирокида қўшма йиғинлар ташкил қилиш муҳимлигини таъкидлашди.

17 October 2025 2584
Today, the 9th Meeting of Ministers responsible for Youth and Sports of the member states of the Organization of Turkic States (OTS) took place at the Museum of Olympic and Paralympic Glory in Tashkent.
The event was attended by Odil Abdurakhmanov, Presidential Advisor on Sports Affairs, the leadership of the Ministry of Sports and the National Olympic Committee of Uzbekistan, as well as the Ministers of Youth and Sports of Türkiye, Azerbaijan, Kazakhstan, and the Kyrgyz Republic, the Consul of Hungary in Uzbekistan, and the Deputy Director of the Agency for Youth Affairs of Uzbekistan.
In their speeches, the officials emphasized the significance of this meeting for the development of youth and sports cooperation among Turkic countries. They also highlighted the importance of organizing joint training camps involving national teams ahead of major international competitions.