Ненад Лалович спорт ташкилотларининг раҳбарлари билан музокара ўтказди
Бирлашган кураш дунёси (UWW) Президенти Ненад Лалович кун давомида Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида бўлди. Ташриф доирасида Ўзбекистон ва UWW ўртасидаги ҳамкорликни янада изчил йўлга қўйиш масалалари муҳокама қилинди.
Спорт вазирлиги, МОҚ ва Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раҳбарияти иштирокида кечган учрашувда ўзаро ҳамкорликнинг янги босқичлари муҳокама қилинди. Суҳбат давомида терма жамоалар учун янада қулайликлар яратиш, халқаро ташкилотда ўзбекистонлик мутахассисларнинг сонини кўпайтириш ва уларнинг малакасини ошириш каби мавзуларга ҳам тўхталиб ўтилди.
Жаноб Лалович МОҚнинг Мартабали меҳмонлар китобига ўзининг самимий тилакларини ёзиб қолдирди. Шунингдек, у тадбир якунида сентябрь ойида Хорватияда ўтган жаҳон чемпионатида ғолиб ва совриндор бўлган спортчиларимиз ҳамда уларнинг мураббийлари билан учрашди. Уларга давлат томонидан тегишли пул мукофотлари топширилиб, жаҳон чемпиони Айтжан Халмахановга BYD автомашинаси тақдим қилинди.

13 Октября 2025 2731
Президент Объединённого мира борьбы (UWW) Ненад Лалович в течение дня посетил Национальный Олимпийский комитет Узбекистана. В рамках встречи были обсуждены вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества между Узбекистаном и UWW.
На встрече приняли участие руководители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана. Стороны обсудили совершенствование условий для национальных сборных, а также увеличение числа специалистов Узбекистана, работающих в международной организации и повышения их квалификации.
Господин Лалович оставил свои тёплые пожелания в книге почётных гостей НОК. Также, в конце визита он встретился со спортсменами и их наставниками, которые отличились на последнем чемпионате мира по спортивной борьбе в Хорватии. Им были вручены единовременные денежные премии, а обладателю чемпиону мира Айтжану Халмаханову — автомобиль BYD.