Кун дайжести: Бугун Ўзбекистон ва Уругвай ўйнайди, дзюдочиларимиздан 16 та медаль, оғир атлетика бўйича ЖЧда ТОП-5 дамиз
Бугун Ўзбекистон ва Уругвай жамоалари ўйнайди
Бугун футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси Малайзияда Уругвайга қарши ўртоқлик учрашувини ўтказади. Мелака шаҳридаги “Ҳанг Жебат” стадионида ташкил этиладиган баҳс Тошкент вақти билан 17:45 да старт олади.
Дзюдочиларимиз Оқтоудаги халқаро турнирда 16 та медаль жамғаришди
Қозоғистоннинг Оқтоу шаҳрида дзюдо бўйича халқаро мусобақа ўтказилди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 5 та олтин, 3 та кумуш ва 8 та бронза медалларини жамғаришга муваффақ бўлди. Ушбу натижа билан дзюдочиларимиз умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритишди.
Жўраев ва Нурудиновнинг медаллари билан жаҳон чемпионатида кучли бешликдан жой олдик
Норвегиянинг Фёрде шаҳрида оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Мусобақада икки нафар спортчи билан иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси икки кураш ҳисобидаги натижалар бўйича 1 та олтин ва 1 та бронза медаллар билан бешинчи, алоҳида машқлар бўйича эса 3 та олтин ҳамда 2 та бронза медаллари билан еттинчи натижани қайд этди.

13 Октября 2025 1774
Дайджест дня: Сегодня Узбекистан сыграет с Уругваем, дзюдоисты завоевали 16 медалей, тяжелоатлеты вошли в ТОП-5 чемпионата мира
Сегодня сборные Узбекистана и Уругвая проведут товарищеский матч
Сегодня национальная сборная Узбекистана по футболу проведёт товарищеский матч против команды Уругвая в Малайзии. Встреча состоится на стадионе «Ханг Джебат» в городе Мелака и начнётся в 17:45 по ташкентскому времени.
Наши дзюдоисты завоевали 16 медалей на международном турнире в Актау
В городе Актау Казахстана прошёл международный турнир по дзюдо. Сборная Узбекистана в этом старте завоевала 5 золотых, 3 серебряные и 8 бронзовых медалей. С этим результатом наши дзюдоисты заняли первое место в общекомандном зачёте.
Благодаря медалям Жураева и Нурудинова Узбекистан вошёл в пятёрку сильнейших на ЧМ по тяжёлой атлетике
В норвежском городе Фьорде завершился чемпионат мира по тяжёлой атлетике. В соревнованиях честь Узбекистана защищали 2 спортсмена. Примечательно, что наша команда заняла 5 место в общекомандном зачёте с 1 золотой и 1 бронзовой медалью по сумме двоеборья. В отдельных упражнениях наши тяжелоатлеты завоевали 3 золотые и 2 бронзовые медали, что позволило команде занять 7 место.