Ёш дзюдочиларимиз жаҳон чемпионатининг яккалик баҳсларида 6 та медаль жамғаришди
Перуда дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатининг яккалик беллашувлари якунига етди. Оғир вазн тоифасида кечган беллашувларда Ўзбекистон терма жамоаси 1 та кумуш ва 2 та бронза медалига сазовор бўлди.
Кумуш медални +78 кг вазн тоифасида курашган Умида Ниғматова келтирган бўлса, Алишер Саманов (-90 кг) ва Муҳаммадали Зоиров (-100 кг) бронза медалларини қўлга киритишди.
Шу тариқа, спортчиларимиз яккалик баҳсларини 1 та кумуш ва 5 та бронза медаллари билан якунлашди. Дастурга кўра, бугун аралаш жамоавий йўналишда ғолиб ва совриндорлар аниқланади.

Юные дзюдоисты Узбекистана завоевали 6 медалей в личных соревнованиях чемпионата мира
В Перу завершились личные состязания чемпионата мира по дзюдо среди молодёжи. В соревнованиях в тяжёлой весовой категорий сборная Узбекистана завоевала 1 серебряную и 2 бронзовые медали.
Серебра в весовой категории свыше 78 кг удостоилась Умида Нигматова, а Алишер Саманов (до 90 кг) и Мухаммадали Зоиров (до 100 кг) стали обладателями бронзовых наград.
Таким образом, наши спортсмены завершили личные соревнования с 1 серебряной и 5 бронзовыми медалями. Согласно программе, сегодня будут определены победители и призёры в командном-микст направлении.