29 Сентябр 2025 1311
Бельгиянинг Гент шаҳрида қиличбозлик бўйича “Flemish Open” мусобақаси якунланди. Турнирнинг иккинчи кунида эркаклар ўртасида кечган беллашувларда ҳамюртимиз Муса Аймуратов барча рақибларини мағлуб этиб, олтин медалга сазовор бўлди. Саблячимиз мусобақада Испания, Австрия, Украина, Франция, Германия каби жамоаларнинг вакилларини мағлуб этди.
Дзюдочиларимиз Прага турнирида 4 та медалга сазовор бўлишди
Чехиянинг Прага шаҳрида дзюдо бўйича “Prague European Open” турнири якунланди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 1 та олтин ва 3 та бронза медалларини қўлга киритди. Мусобақада Замохшари Бекмуродов (-73 кг) олтин, Шукуржон Аминова (-57 кг), Ирисхон Қурбонбоева (+78 кг) ва Музаффарбек Тўрабоев (+100 кг) бронза медалларига эга чиқишди.
Волейбол бўйича Италия эркаклар терма жамоаси жаҳон чемпионатида ғалаба қозонди
Филиппинда волейбол бўйича эркаклар ўртасидаги дунё биринчилиги бўлиб ўтди. Унда чемпионлик учун Италия ва Болгария терма жамоалари баҳс олиб боришди. Беллашув 3:1 ҳисобида италиялик волейболчиларнинг ғалабаси билан якунланди. Шу тариқа, бу йил ҳам аёллар, ҳам эркаклар ўртасида кечган жаҳон чемпионатларида апеннинлик волейболчилар бош совринни қўлга киритишди.
Озарбайжонда III МДҲ ўйинларига расман старт берилди
Кеча Ганжа шаҳрида Озарбайжон мезбонлик қилаётган III МДҲ ўйинларининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. Эслатиб ўтамиз, 8 октябрга қадар давом этадиган мусобақада Ўзбекистон делегацияси 23 спорт турида 254 нафар атлет билан иштирок этади.

29 Сентября 2025 1310
Дайджест дня: Аймуратов — чемпион в Генте, дзюдоисты с 4 медалями в Праге, сборная Италии — сильнейшая в мировом волейболе
Муса Аймуратов стал чемпионом соревнования в Генте
В бельгийском городе Гент завершился международный турнир по фехтованию "Flemish Open". Во второй соревновательный день узбекский спортсмен Муса Аймуратов одержал победу в поединках среди мужчин и завоевал золотую медаль. Наш саблист не оставил шансов представителям Испании, Австрии, Украины, Франции и Германии.
Дзюдоисты Узбекистана завоевали 4 медали на турнире в Праге
В столице Чехии завершился турнир по дзюдо "Prague European Open". Сборная Узбекистана в этом старте завоевала 1 золотую и 3 бронзовые медали. Чемпионом стал Замохшари Бекмуродов (-73 кг). Бронзовые награды в копилку команды принесли Шукуржон Аминова (-57 кг), Ирисхон Курбонбоева (+78 кг) и Музаффарбек Турабоев (+100 кг).
Мужская сборная Италии по волейболу одержала победу на чемпионате мира
На Филиппинах прошёл чемпионат мира по волейболу среди мужчин. В финальном матче за титул сразились сборные Италии и Болгарии. Итальянцы одержали победу со счётом 3:1 и вновь стали сильнейшими в мире. Таким образом, в этом году волейболисты с Аппенинского полуострова выиграли оба мировых чемпионата — и среди мужчин, и среди женщин.
В Азербайджане стартовали III Игры СНГ
В городе Гянджа состоялась торжественная церемония открытия III Игр СНГ, которые принимает Азербайджан. Напомним, соревнования будут проходить до 8 октября. Делегация Узбекистана будет участвовать в 23 видах спорта с 254 атлетами.