26 Сентябр 2025 1217
Ўзбекистон енгил атлетика федерациясининг навбатдан ташқари ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтди. Унда ташкилотга янги бош котиб сайланиб, одоб-ахлоқ ва тафтиш комиссиялари таркиби қайта шакллантирилди.
Мазкур тадбирда Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ва федерация мутасаддилари, терма жамоа мураббийлар штаби иштирок этди.
Конференция давомида делегатлар томонидан федерацияга янги бош котиб сайланди. Унга кўра, Енгил атлетика бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби директори Дилшод Авазов ушбу лавозимни эгаллади.
Шунингдек, кун тартибига мувофиқ, одоб-ахлоқ ва тафтиш комиссиялари таркиби, федерация уставининг янги таҳрири ҳам тасдиқланди.

26 Сентября 2025 1216
Состоялась внеочередная отчётно-выборная конференция Федерации лёгкой атлетики Узбекистана. В рамках мероприятия был избран новый Генеральный секретарь организации, а также обновлены составы комиссий по этике и ревизии.
В конференции приняли участие официальные лица Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета, Федерации лёгкой атлетики и тренерский штаб национальной сборной.
В ходе конференции делегаты избрали нового Генерального секретаря организации. Им был избран директор Республиканской школы высшего спортивного мастерства по лёгкой атлетике Дилшод Авазов.
Далее, в соответствии с повесткой дня были утверждены обновлённые составы комиссий по этике и ревизии, а также устав Федерации в новой редакции.