18 Сентябр 2025 4361
Август ойида мамлакатимиз бўйлаб "Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари" мусобақаларининг иккинчи босқич беллашувлари ташкил этилган эди. Бугун пойтахтимиздаги «Юнусобод» спорт мажмуасида Тошкент шаҳрида ўтказилган баҳсларнинг ғолибларини тантанали тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Спорт вазирлиги, Тошкент шаҳар ҳокимлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти ва ёш спортчилар иштирок этишди.
Расмийлар барча ғолибларни эришган натижалари билан қутлаб, уларга мусобақанинг кейинги босқичи – Президент Олимпиадасида ҳам юқори натижалар кўрсатишларини тиладилар.

18 September 2025 4356
In August, the second stage of the “Olympic Peaks of New Uzbekistan” competition was held across the Republic. Today, a solemn award ceremony for the winners of the city stage took place at the “Yunusabad” sports complex.
The event was attended by the leadership of the Ministry of Sports, the Tashkent City Hokimiyat, the National Olympic Committee, as well as young athletes.
Officials congratulated all the winners on their achievements and noted that the athletes who claimed victory in their categories will also achieve high results in the final stage of the competition – the Presidential Olympiad.