Япония ва Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерациялари ҳамкорлик шартномасини имзолайдилар
27 июль куни Япония Олимпия қўмитаси вице-президенти – Ўқ отиш федерацияси раиси Кичиро Матсумару ва Ўзбекистон ўқ отиш спорт федерацияси бош котиби Мардонбек Давронов ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар минтақада ўқ отиш спортини ривожлантириш масалаларини муҳокама қилдилар. Кичиро Мацумару Япония миллий терма жамоаларни тайёрлаш схемаси, шунингдек, Олимпия иншоотларини лойиҳалаштириш ва қуриш тизими ҳақида сўзлаб берди.
Япония Олимпия қўмитаси вице-президенти Ўзбекистонда спортни ривожлантириш бўйича олиб борилаётган ишларни ижобий баҳолади.
Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси вакили Олимпия ўйинларини ташкил этиш бўйича олиб борилган ишларни юқори баҳолади ва Японияни давом этаётган Олимпиадада қўлга киритилган 16-медаль билан қутлади.
Томонлар ўқув-машғулот йиғинлари, мусобақалар ўтказиш, мутахассислар ва спорт иншоотлари қурилишида тажриба алмашиш мақсадида ҳамкорлик шартномасини имзолашга тайёр эканликларини билдирдилар.
Учрашув якунида Япония Олимпия қўмитаси вице-президенти Ўзбекистон делегациясига Олимпия ўйинларида омад тилади.

The federations of Japan and Uzbekistan will sign a cooperation agreement
On July 27, a meeting was held between the Vice-President of the Olympic Committee of Japan — Chairman of the bullet Shooting Federation Kichiro Matsumaru and the Secretary General of the Shooting Sports Federation of Uzbekistan Davranov Mardonbek.
The parties discussed the development of shooting sports in the region. Kichiro Matsumaru spoke about the training scheme of the national sports team of Japan, the design and construction of Olympic facilities.
The Vice-President of the Japanese Olympic Committee positively noted the ongoing work on the development of sports in Uzbekistan.
The representative of the Federation of Uzbekistan highly appreciated the work done to organize the Olympic Games and congratulated Japan on winning 16 medals.
The parties expressed their readiness to sign a cooperation agreement for the purpose of holding joint training camps, competitions, exchanging specialists and experience in the construction of sports facilities.
At the end of the meeting, the Vice-president of the Japanese Olympic Committee wished good luck to the delegation of Uzbekistan at the Olympic Games.