Спорт федерацияларининг Олимпия шаҳарчасидаги жойлашуви муҳокама қилинди
Бугун Спорт вазирлигининг Олимпия шаҳарчасида жойлашган янги биносида мажмуанинг имкониятларидан максимал фойдаланиш, хусусан, федерация ва ассоциацияларнинг у ердаги жойлашуви масалаларига бағишланган йиғилиш ўтказилди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахмонов, Спорт вазирлиги ҳамда МОҚ раҳбарияти федерациялар масъуллари билан мазкур масалаларни атрофлича муҳокама қилишди.
Йиғилишда Олимпия шаҳарчасидаги янги спорт объектлари ва спорт базаларига кўчиш ишларини тезлаштириш ва режалаштириш бўйича ташкилий чора-тадбирлар муҳокама қилинди. Шунингдек, бу жараён билан боғлиқ масалалар, мавжуд муаммолар ва уларнинг ечимлари кўриб чиқилди.

Обсуждены вопросы размещения спортивных федераций в Олимпийском городке
Сегодня в новом здании Министерства спорта, расположенном на территории Олимпийского городка, состоялось совещание, посвящённое вопросам максимально эффективного использования возможностей комплекса, в частности размещения спортивных федераций и ассоциаций.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахмонов, руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета, а также официальные лица федераций.
На совещании были обсуждены организационные меры по ускорению и планированию переезда в новые спортивные объекты и базы Олимпийского городка. Также рассмотрены вопросы, связанные с этим процессом и пути их решения.