Спорт федерацияларининг Олимпия шаҳарчасидаги жойлашуви муҳокама қилинди
Бугун Спорт вазирлигининг Олимпия шаҳарчасида жойлашган янги биносида мажмуанинг имкониятларидан максимал фойдаланиш, хусусан, федерация ва ассоциацияларнинг у ердаги жойлашуви масалаларига бағишланган йиғилиш ўтказилди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахмонов, Спорт вазирлиги ҳамда МОҚ раҳбарияти федерациялар масъуллари билан мазкур масалаларни атрофлича муҳокама қилишди.
Йиғилишда Олимпия шаҳарчасидаги янги спорт объектлари ва спорт базаларига кўчиш ишларини тезлаштириш ва режалаштириш бўйича ташкилий чора-тадбирлар муҳокама қилинди. Шунингдек, бу жараён билан боғлиқ масалалар, мавжуд муаммолар ва уларнинг ечимлари кўриб чиқилди.

12 September 2025 1496
Today, at the new building of the Ministry of Sports located within the Olympic City, a meeting was held to address the efficient use of the complex’s facilities, particularly the placement of sports federations and associations.
The event was attended by the Representative of the President for Sports Affairs, Odil Abdurakhmanov, the leadership of the Ministry of Sports and the National Olympic Committee, as well as officials from various federations.
The meeting discussed organizational measures to accelerate and plan the relocation to the new sports facilities and bases of the Olympic City. Issues related to this process and possible solutions were also reviewed.