Софияда дзюдо бўйича ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бошланди
Бугун Болгариянинг София шаҳрида дзюдо бўйича ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионати старт олди. 71 мамлакатдан 551 нафар спортчи иштирок этадиган мазкур мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси ҳам қатнашмоқда.
Дастурга кўра, 27-30 август кунлари яккалик. 31 август санасида эса аралаш жамоавий дастурда ғолиб ва совриндорлар аниқланади. Бугун йигитлар -50 ва -55 кг, қизлар эса -40 ва -44 кг вазн тоифаларида беллашишади. Мазкур мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси тўлиқ таркибда 20 нафар спортчи билан иштирок этади.

В Софии стартовал юношеский чемпионат мира по дзюдо
Сегодня в столице Болгарии начался юношеский чемпионат мира по дзюдо. В соревнованиях принимают участие 551 спортсмен из 71 страны, в том числе и сборная Узбекистана.
Согласно программе, с 27 по 30 августа пройдут поединки в индивидуальной программе, а 31 августа состоятся микст-командные соревнования, где определятся победители и призёры. Сегодня на татами поднимутся юноши в весовых категориях -50 и -55 кг, а девушки -40 и - 44 кг. Сборная Узбекистана в данном старте примет участие в полном составе - 20 спортсменов.