Ўзбекистонда илк бор ўтказилган волейбол бўйича U19 жаҳон чемпионати якунланди
24 июль куни Тошкентда старт олган ва дунёнинг энг кучли жамоаларини бир майдонга тўплаган волейбол бўйича йигитлар ўртасидаги U19 жаҳон чемпионати бугун ўз якунига етди.
Сўнгги куннинг финал баҳсида амалдаги чемпион Франция терма жамоаси Польшани 3:1 ҳисобида мағлуб этиб, яна бир карра жаҳон чемпионлигини қўлга киритди. Бронза медали учун кечган муросасиз ўйинда эса Испания терма жамоаси Эрон устидан 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди.
Чемпионатнинг тақдирлаш маросимида Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти ҳам иштирок этиб, ғолиб ва совриндорларни табриклади ҳамда мусобақа юксак савияда ўтганини таъкидлади.

U19 Boys' Volleyball World Championship Concludes in Uzbekistan for the First Time
Today marked the conclusion of the U19 Boys’ Volleyball World Championship, which began on July 24 in Tashkent and brought together the world’s strongest teams under one roof.
In the final match of the tournament, defending champions France secured a 3–1 victory over Poland, reclaiming their world title. In a fiercely contested third-place match, Spain edged out Iran 3–2 to claim the bronze medal.
The award ceremony was attended by officials from the National Olympic Committee of Uzbekistan, who congratulated the winners and praised the high level of organization throughout the championship.