Ўзбекистон ва Қатар спортидаги истиқболли ҳамкорлик муҳокама қилинди
Сингапурда сув спорти турлари бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Ўзбекистон спорти расмийлари мусобақа доирасида қатор расмий учрашувлар ташкил қилишмоқда.
Ташриф доирасида Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси биринчи вице-президенти, Қатар Олимпия қўмитаси Президенти Шайх Жавъан бин Ҳамад Ол Соний билан ҳам учрашув ташкил этилди. Суҳбатда Ўзбекистон ва Қатар ўртасидаги кўпқиррали алоқаларни спорт соҳасида янги босқичга олиб чиқиш каби устувор вазифалар муҳокама қилинди.
Самимий руҳда ўтган учрашув давомида Шайх Жавъан жаноби олийлари юртимиз спорти илдам қадамлар билан ривожланиб бораётганини футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоасининг жаҳон чемпионати йўлланмасини қўлга киритгани мисолида алоҳида таъкидлади. Шунингдек, терма жамоаларни йирик комплекс мусобақаларга тайёрлашда қўшма йиғинлар ташкил этиш, маҳаллий мутахассисларнинг малакасини оширишда тажриба алмашиш каби режалар кўриб чиқилди.
Суҳбат давомида томонлар ўзаро амалий ҳамкорлик юксак даражага кўтарилгани мамнуният билан қайд этишди.

Uzbekistan and Qatar Discuss Prospects for Sports Cooperation
As part of the World Aquatics Championships taking place in Singapore, the official delegation of Uzbekistan is holding a series of meetings with leaders of international sports organizations.
One such meeting was held with Sheikh Joaan bin Hamad Al Thani, First Vice President of the Association of National Olympic Committees and President of the Qatar Olympic Committee. During the discussion, the parties explored ways to elevate the multifaceted sports cooperation between Uzbekistan and Qatar to a new level.
Held in a warm and friendly atmosphere, His Highness Sheikh Joaan commended the rapid development of sports in Uzbekistan, citing the qualification of the national football team for the World Cup as a notable example. The meeting also included discussions on organizing joint training camps to prepare national teams for major multi-sport events and exchanging expertise to enhance the qualifications of local professionals.
Both sides expressed satisfaction with the high level of practical cooperation that has already been achieved between the two countries.