Cингапурда WADA Президенти билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон делегация аъзолари Бутунжаҳон антидопинг агентлиги (WADA) Президенти Витольд Банька билан учрашув ўтказишди.
Мазкур учрашувда Ўзбекистон томонидан Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Осиё Олимпия кенгаши (ООК) вице-президенти Отабек Умаров ҳамда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов қатнашди.
Суҳбат давомида томонлар спортчилар саломатлигини асраш, допингга қарши курашиш тизимини кучайтириш, халқаро тажриба алмашинуви ва қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалаларини муҳокама қилишди.
Учрашув якунида Ўзбекистон ва ВАДА вакиллари спортда ҳалоллик ва адолат тамойилларини мустаҳкамлашга қаратилган ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқиш зарурлигини таъкидладилар.

В Сингапуре организована встреча с Президентом WADA
Сегодня члены делегации провели встречу с Президентом Всемирного антидопингового агентства (WADA) Витольдом Банькой.
В переговорах с узбекской стороны приняли участие Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана, вице-президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, а также Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы сохранения здоровья спортсменов, усиления системы борьбы с допингом, обмена международным опытом и реализации совместных проектов.
По итогам встречи представители Узбекистана и WADA отметили важность вывода сотрудничества на новый уровень для укрепления принципов честности и справедливости в спорте.