Рейн-Рур-2025: Шарифа Давронова делегациямизга сўнгги олтин медални келтирди
Ўзбекистон делегацияси Германияда ниҳоясига етиб бораётган Бутунжаҳон ёзги Универциада ўйинларидаги иштирокини якунлади. Бугунги баҳсларда қатнашган енгил атлетикачимиз Шарифа Давронова олтин медалга сазовор бўлди.
Уч ҳатлаб сакраш дастурида иштирок этган Давронова 14,33 метрга сакраб, фаолиятидаги энг яхши натижани қайд этишга ҳам муваффақ бўлди.
Шу тариқа, Ўзбекистон делегацияси мазкур Универциада ўйинларида 4 та олтин, 4 та кумуш ва 7 та бронза медалларини жамғариб, ўз тарихидаги энг яхши натижани кўрсатди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан барча спортчи ва мураббийларни самимий табриклайди!

Рейн-Рур-2025: Шарифа Давронова принесла заключительную золотую медаль
Делегация Узбекистана завершила своё участие во Всемирной летней Универсиаде в Германии. Сегодня легкоатлетка Шарифа Давронова завоевала золотую медаль.
Выступая в тройном прыжке, Давронова показала результат 14,33 метра, что стало лучшим достижением в её карьере.
Таким образом, делегация Узбекистана завершила Универсиаду с общим итогом — 4 золотые, 4 серебряные и 7 бронзовых медалей, что стало лучшим результатом в истории.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех спортсменов и тренеров с этим успехом!