Рейн-Рур-2025: Шарифа Давронова делегациямизга сўнгги олтин медални келтирди
Ўзбекистон делегацияси Германияда ниҳоясига етиб бораётган Бутунжаҳон ёзги Универциада ўйинларидаги иштирокини якунлади. Бугунги баҳсларда қатнашган енгил атлетикачимиз Шарифа Давронова олтин медалга сазовор бўлди.
Уч ҳатлаб сакраш дастурида иштирок этган Давронова 14,33 метрга сакраб, фаолиятидаги энг яхши натижани қайд этишга ҳам муваффақ бўлди.
Шу тариқа, Ўзбекистон делегацияси мазкур Универциада ўйинларида 4 та олтин, 4 та кумуш ва 7 та бронза медалларини жамғариб, ўз тарихидаги энг яхши натижани кўрсатди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан барча спортчи ва мураббийларни самимий табриклайди!

The Uzbekistan delegation has concluded its participation in the FISU World University Games Summer in Germany. Today, track and field athlete Sharifa Davronova claimed a gold medal.
Competing in the triple jump, Davronova achieved a mark of 14.33 meters - the best result of her career.
As a result, the Uzbekistan delegation finished the Games with a total of 4 gold, 4 silver, and 7 bronze medals - the country’s best-ever performance in the history of the FISU Games.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates all the athletes and coaches on this outstanding achievement!