Ҳудудларда “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг иккинчи босқичига тайёргарлик олиб борилмоқда
Август ойида мамлакатимиз бўйлаб “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг иккинчи босқич беллашувлари бўлиб ўтади. Айни пайтда ушбу мусобақага катта ҳажмда тайёргарлик ишлари олиб бориляпти.
Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмиталари масъул ходимларидан иборат ишчи гуруҳ ҳудудларда тайёргарлик жараёнини ўрганмоқда. Ўрганиш давомида мусобақалар ташкил этиладиган объектлар кўздан кечирилиб, жойларнинг ҳолати таҳлил қилинмоқда. Шунингдек, иштирокчиларга барча шарт-шароитларни яратиш, мавжуд муаммо ва камчиликларни бартараф этиш бўйича вазифалар белгилаб олинмоқда.

В регионах ведётся подготовка ко второму этапу соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана»
В августе по всей стране пройдёт второй этап соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана». В настоящее время ведётся масштабная подготовка к этим состязаниям.
Рабочая группа, в состав которой входят ответственные сотрудники Министерства спорта Республики Узбекистан и Национального Олимпийского комитета, изучает процесс подготовки на местах. В рамках визита проверяются спортивные объекты, где планируется проведение соревнований и анализируется их текущее состояние. Также определяются задачи по созданию необходимых условий для участников, устранению имеющихся недостатков и решению актуальных проблем.