ЛА-2028: Ташкилий қўмита мусобақалар жадвали ва ареналар номини эълон қилди
Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинлари ташкилий қўмитаси бўлажак беллашувларнинг саналари ва спорт турларига бириктирилган ареналар номини эълон қилди.
Ўйинларнинг расмий очилиш маросими 14 июль санасига тўғри келсада, баъзи спорт туридаги саралаш беллашувлари 12 июль кунидан бошланади. Очилиш маросими мусобақа учун махсус қурилган “2028 стадиони”да ўтказилади. Маросимдан кейин ушбу арена 1 ҳафта мобайнида сузиш баҳсларига мослаштирилади.
Дастлабки медаллар жамланмаси 15 июль куни ўйналади. Унда триатлон, енгил атлетика, слаломда эшкак эшиш, қиличбозлик, дзюдо, регби-7, ўқ отиш турларида ғолиб ва совриндорлар аниқланади. Мусобақанинг тантанали ёпилиш маросими эса 30 июль кунига белгиланган. Ушбу санада куннинг биринчи ярмида марафон, баскетбол, бокс, велотрек, сузиш, волейбол ва спорт курашлари бўйича финал баҳслари ташкил этилади.
Ўйинларнинг ёпилиш маросими “ЛА Мемориал колизейи”да бўлиб ўтади. Тўлиқ тақвим билан қуйидаги ҳавола орқали батафсил танишиб олишингиз мумкин.

ЛА-2028: Организационный комитет объявил расписание соревнований и названия арен
Организационный комитет летних Олимпийских игр Лос-Анджелес-2028 объявил даты проведения соревнований, а также названия арен, закреплённых за различными видами спорта.
Официальная церемония открытия Олимпиады состоится 14 июля, однако квалификационные соревнования по некоторым видам спорта начнутся уже 12 июля. Церемония открытия пройдёт на специально построенном для Игр стадионе под названием "Стадион 2028". После церемонии эта арена будет переоборудована для проведения соревнований по плаванию, которые продлятся в течение недели.
Первый комплект медалей будет разыгран 15 июля. В этот день определятся победители и призёры по триатлону, лёгкой атлетике, гребному слалому, фехтованию, дзюдо, регби-7 и стрелковому спорту. Торжественная церемония закрытия Олимпийских игр запланирована на 30 июля. В первой половине дня пройдут финальные поединки по марафону, баскетболу, боксу, велотреку, плаванию, волейболу и спортивной борьбе.
Церемония закрытия состоится на территории "LA Memorial Coliseum". С полным расписанием соревнований можно ознакомиться по следующей ссылке.