Тошкент мезбонлик қиладиган жаҳон чемпионатига тайёргарлик жараёни муҳокама қилинди
24 июль – 3 август кунлари Тошкент волейбол бўйича йигитлар ўртасидаги U19 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилади. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мусобақага тайёргарлик масалалари бўйича йиғилиш ўтказилди.
Унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, мамлакат волейбол федерацияси раҳбарияти ва волонтёрлар хизмати вакиллари билан бўлажак чемпионатга олиб борилаётган тайёргарлик жараёнини кўриб чиқишди.
Учрашув чоғида пойтахтимизда авваллари ўтказилган халқаро мусобақалар тажрибаси асосида чемпионатни юқори савияда ташкил этиш, меҳмонлар учун қулай шарт-шароитлар яратиш ва хизмат кўрсатиш сифатига алоҳида эътибор қаратиш лозимлиги таъкидланди. Суҳбат давомида иш самарадорлигини ошириш бўйича масъулларга тегишли кўрсатмалар берилиб, тайёргарлик жараёнининг ҳар бир босқичи қатъий назоратга олиниши таъкидланди.
Шунингдек, халқаро талабларга мос инфратузилмани шакллантириш ва волонтёрлар фаолиятини мувофиқлаштириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.

Обсужден процесс подготовки к чемпионату мира в Ташкенте
С 24 июля по 3 августа Ташкент примет чемпионат мира U19 по волейболу. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось совещание, посвящённое вопросам подготовки к предстоящим соревнованиям.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов, руководство Федерации волейбола страны, а также представители волонтёрской службы. На встрече был рассмотрен текущий процесс подготовки к чемпионату.
В ходе совещания было подчеркнуто, что необходимо организовать соревнования на высоком уровне, опираясь на опыт ранее проведённых международных турниров в столице. Особое внимание уделено созданию комфортных условий для гостей и обеспечению высокого качества предоставляемых услуг. Ответственным лицам были даны конкретные поручения по повышению эффективности работы и усиления контроля в каждом этапе подготовки.
Кроме того, акцент был сделан на развитие инфраструктуры в соответствии с международными стандартами и координацию деятельности волонтёров.