Тошкент мезбонлик қиладиган волейбол бўйича жаҳон чемпионати яқинлашиб келмоқда
Мамлакатимиз яна бир бор дунё спорти жамоатчилигининг эътиборини ўзига қаратмоқда. 24 июль – 3 август кунлари пойтахтимиз волейбол бўйича йигитлар ўртасида U19 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилади. Мамлакатимизда ушбу спорт турида илк бор ташкил этиладиган мазкур мусобақада дунёнинг энг кучли 24 жамоаси ғолиблик учун беллашади.
Беллашувлар «Юнусобод» спорт мажмуаси ҳамда Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг залларида ташкил этилади. «А» гуруҳидан ўрин олган Ўзбекистон терма жамоаси плей-офф босқичи йўлланмаси учун Бельгия, Аргентина, Пуэрто-Рико, Туркия ва Покистон жамоаларига қарши баҳс олиб боради. Жамоамизнинг гуруҳ босқичидаги тақвими қуйидагича:
1-тур: Ўзбекистон – Туркия (24 июль)
2-тур: Ўзбекистон – Покистон (25 июль)
3-тур: Ўзбекистон – Пуэрто-Рико (26 июль)
4-тур: Ўзбекистон – Аргентина (28 июль)
5-тур: Ўзбекистон – Бельгия (29 июль)
Изоҳ: Терма жамоамизнинг гуруҳ босқичидаги барча ўйини «Юнусобод» спорт мажмуасида соат 17:00 бошланади.

Ташкент примет чемпионат мира по волейболу
Наша страна вновь привлекает внимание мировой спортивной общественности. С 24 июля по 3 августа Ташкент примет чемпионат мира по волейболу среди юношей до 19 лет (U19). В данном ЧМ, который впервые проводится по этому виду спорта в нашей стране, примут участие 24 сильнейшие сборные мира и поборются за титул чемпиона.
Матчи турнира состоятся на аренах спортивного комплекса “Юнусобод” и Узбекского государственного университета физической культуры и спорта. Сборная Узбекистана попала в группу “A”, где против команд Бельгии, Аргентины, Пуэрто-Рико, Турции и Пакистана за выход в стадию плей-офф.
Расписание матчей группового этапа для сборной Узбекистана:
1-й тур: Узбекистан – Турция (24 июля)
2-й тур: Узбекистан – Пакистан (25 июля)
3-й тур: Узбекистан – Пуэрто-Рико (26 июля)
4-й тур: Узбекистан – Аргентина (28 июля)
5-й тур: Узбекистан – Бельгия (29 июля)
Для сведения: Все матчи группового этапа с участием сборной Узбекистана пройдут в спорткомплексе “Юнусобод” и начнутся в 17:00.