Ўзбекистон делегацияси Бутунжаҳон ёзги Универциада ўйинларига йўл олди
16-27 июль кунлари Германиянинг Рейн-Рур регионида Бутунжаҳон ёзги Универциада ўйинлари бўлиб ўтади. Тунда мусобақада қатнашадиган Ўзбекистон делегациясининг асосий қисми Германияга жўнаб кетди. Ҳамюртларимиз бу галги Универциадада 11 та спорт турида иштирок этишади.
Челси – клублар ўртасидаги жаҳон чемпиони!
АҚШда футбол бўйича клублар ўртасидаги жаҳон чемпионати якунланди. Англиянинг «Челси» ва Франциянинг ПСЖ клублари ўртасидаги кечган финал ўйинида инглизлар 3:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Уимблдон турнири ғолиблари аниқланди
Англияда теннис бўйича “Катта дубулға” таснифига кирувчи Уимблдон турнири якунига етди. Мусобақанинг яккалик беллашувларида италиялик Янник Синнер ҳамда полшалик Ига Свёнтек ғалаба қозонишди.
Ёш эркин курашчиларимиз Осиё чемпионатида 3 та медаль қўлга киритишди
Қирғиз Республикасида спорт курашлари бўйича U20 ёш тоифасидаги Осиё чемпионати якунига етди. Эркин кураш бўйича кечган сўнгги кун беллашувларида Ўзбекистон терма жамоаси 1 тадан олтин, кумуш ва бронза медалларига сазовор бўлди.
-92 кг: Шерзод Поёнов
-74 кг: Умархон Мўйдинов
-61 кг: Абдуллоҳ Ҳабибуллаев
Дзюдочиларимиз Венгрияда 9 та медалга сазовор бўлишди
Венгриянинг Пакш шаҳрида дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги Европа очиқ кубоги бўлиб ўтди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 1 та олтин, 5 та кумуш ва 3 та бронза медалларига эга чиқди.
Гандболчи қизларимиз Paris World Games мусобақасида ғалаба қозонишди
Франциянинг Париж шаҳрида гандбол бўйича Paris World Games мусобақаси бўлиб ўтди. Унда қатнашган Ўзбекистон У18 қизлар терма жамоаси барча рақибларини мағлубиятга учратиб, олтин медалга сазовор бўлди.

Делегация Узбекистана отправилась на Всемирную летнюю Универсиаду
С 16 по 27 июля в регионе Рейн-Рур (Германия) пройдёт Всемирная летняя Универсиада. Основная часть делегации Узбекистана уже вылетела в Германию. На этот раз наши спортсмены примут участие в соревнованиях по 11 видам спорта.
"Челси" — чемпион мира среди клубов!
В США завершился клубный чемпионат мира по футболу. В финальном поединке между английским "Челси" и французским ПСЖ победу со счётом 3:0 одержал лондонский клуб.
Определились победители Уимблдона
В Англии завершился Уимблдон — турнир серии "Большого шлема" по теннису. В одиночных разрядах победу одержали Янник Синнер (Италия) и Ига Свентёк (Польша).
Молодые вольники Узбекистана завоевали 3 медали на чемпионате Азии
В Кыргызской Республике завершился чемпионат Азии по спортивной борьбе среди спортсменов до 20 лет. В заключительный день соревнований по вольной борьбе сборная Узбекистана завоевала 3 медали.
-74 кг: Умархон Муйдинов
-61 кг: Абдулло Хабибуллаев
Наши дзюдоисты завоевали 9 медалей в Венгрии
В городе Пакш Венгрии состоялся открытый Кубок Европы по дзюдо среди юниоров. Сборная Узбекистана в этом турнире завоевала 1 золотую, 5 серебряных и 3 бронзовые медали.
Наши гандболистки одержали победу на соревнованиях Paris World Games
В Париже (Франция) состоялись соревнования по гандболу Paris World Games. Участвовавшая в нем женская сборная Узбекистана U18 победила всех соперниц и завоевала награду высшей пробы.