Таэквондочиларимиз “WT Diamond Games” турнирида навбатдаги олтин медални қўлга киритишди
Корея Республикасининг Мужу шаҳрида ташкил этилаётган таэквондо WT бўйича “WT Diamond Games” мусобақасининг иккинчи куни ҳам Ўзбекистон терма жамоаси учун муваффақиятли ўтди. Микст дастурида кечган беллашувларда ҳамюртларимиз 1 тадан олтин ва бронза медалларига эга чиқишди.
Диёрбек Тўхлибоев, Шуҳрат Салаев, Шаббона Абдувалиева ҳамда Светлана Осиповадан иборат асосий жамоамиз саралаш босқичларида Индонезия ва Мўғулистон, финалда эса Қозоғистон вакилларини мағлубиятга учратиб, олтин медалга сазовор бўлди.
Озодбек Мамадалеив, Ёдгор Жўрабоев, Севинч Ҳайдарова ва Озода Собиржоновадан иборат иккинчи жамоамиз эса Цингапур ва Корея Республикасини мағлуб этиб, ярим финалда Қозоғистонга имкониятни бой берди. Учинчи ўрин учун беллашувда Марокаш устидан қозонилган ғалаба ушбу жамоамизнинг ҳам шоҳсупага кўтарилишини таъминлади.
Шу тариқа, ҳамюртларимизнинг мусобақада қўлга киритган медаллари 2 та олтин ва 1 та бронзага етди. Эртага яккалик баҳсларида ғолиб ва совриндорлар аниқланади.

Узбекские таэквондисты завоевали очередное золото на турнире "WT Diamond Games"
Во второй день турнира "WT Diamond Games" по таэквондо WT, проходящего в городе Мужу (Республика Корея), сборная Узбекистана вновь добилась успеха. В соревнованиях в микст программе наши спортсмены завоевали 1 золото и 1 бронзу.
Основная команда в составе Диёрбека Тухлибоева, Шухрата Салаева, Шаббоны Абдувалиевой и Светланы Осиповой успешно прошла отборочные этапы, одержав победы над сборными Индонезии и Монголии, а в финале — над Казахстаном, став обладателем награды высшей пробы.
Вторая команда — Озодбек Мамадалиев, Ёдгор Журабоев, Севинч Хайдарова и Озода Собиржонова — одолела соперников из Сингапура и Республики Корея, но в полуфинале уступила сборной Казахстана. В поединке за третье место наши спортсмены уверенно победили команду Марокко и удостоились бронзовой медали.
Таким образом, в активе сборной Узбекистана на данный момент имеются 2 золотые и 1 бронзовая медали. Завтра определятся победители и призёры в индивидуальной программе.