Ўзбекистон ва Қозоғистон спорт соҳасидаги ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқмоқда
Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти ҳозирда Қозоғистоннинг Олмаота шаҳрида хизмат сафарида бўлиб турибди. Ташриф давомида расмийлар қардош мамлакат билан спорт соҳасидаги алоқаларни янада ривожлантириш мақсадида бир қатор учрашувлар ўтказмоқда.
Бугун Қозоғистон Туризм ва спорт вазири Ербол Мирзабосинов, Қозоғистон Миллий Олимпия қўмитаси Президенти — таниқли боксчи Геннадий Головкин билан учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот чоғида икки давлат спорт соҳасида ўзаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш, жумладан, терма жамоалар учун қўшма ўқув-машғулот йиғинларини ташкил этиш, йирик мусобақаларга тайёргарликни биргаликда олиб бориш, иқтидорли ёшларни селекция қилиш ва инфратузилмани ривожлантиришда ўзаро тажриба алмашиш каби масалалар муҳокама қилинди.

Узбекистан и Казахстан выводят сотрудничество в сфере спорта на новый уровень
Руководство Министерства спорта Республики Узбекистан, а также Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов в настоящее время находится с рабочим визитом в городе Алматы (Казахстан). В рамках пребывания официальные лица проводят встречи, направленные на дальнейшее развитие сотрудничества с братской страной в спортивной сфере.
Сегодня состоялись переговоры с Министром туризма и спорта Казахстана Ерболом Мирзабосыновым, президентом Национального Олимпийского комитета Казахстана, известным боксёром Геннадием Головкиным.
В ходе встречи были обсуждены вопросы укрепления двустороннего сотрудничества в сфере спорта, в том числе организация совместных учебно-тренировочных сборов для национальных сборных, совместная подготовка к крупным соревнованиям, отбор талантливой молодёжи, а также обмен опытом в развитии спортивной инфраструктуры.
Ожидается, что данный визит послужит выведению спортивных отношений между двумя странами на новый уровень.