Бир қатор спортчиларимиз давлат мукофотлари билан тақдирланишди
30 июнь — Ёшлар куни муносабати билан мамлакатимиз тараққиёти йўлида муносиб ҳисса қўшган бир гуруҳ ёшлар давлат мукофотлари билан тақдирланди. Улар сафида бир қатор ёш спортчиларимиз ҳам бор.
Президент Қарори ва фармонига кўра, давлат мукофотига сазовор бўлган ушбу ёш спортчилар билан танишинг:
“Келажак бунёдкори” медали билан:
Феруза Содиқова — Тошкент вилояти яккакураш спорт турларига ихтисослаштирилган спорт мактабининг таэквондо бўйича мураббийси;
Бобир Абдихоликов — Футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси;
Фотима Саипова - Велоспорт бўйича Ўзбекистон миллий паралимпия терма жамоаси аъзоси;
Гулрухбегим Тохиржонова- Шахмат бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси аъзоси.
“Мард ўғлон” давлат мукофоти билан:
Улуғбек Рашидов — Республика олимпия ва паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказининг 10-синф ўқувчиси (Бухоро вилояти);
Михаил Клешко — Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг 2-босқич талабаси (Сирдарё вилояти);
Шермуҳаммад Жандреев — Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармасининг тезкор вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди катта мутахассиси.

Молодые спортсмены Узбекистана удостоены государственных наград ко Дню молодёжи
В честь Дня молодёжи, отмечаемого 30 июня, группа молодых людей, внёсших достойный вклад в развитие нашей страны, была удостоена государственных наград. Среди них — и ряд талантливых молодых спортсменов.
В соответствии с Указом и Постановлением Президента, государственные награды были вручены следующим молодым атлетам:
Медаль «Келажак бунёдкори»:
Феруза Содикова — тренер по таэквондо специализированной спортивной школы единоборств Ташкентской области;
Бобир Абдихоликов — игрок национальной сборной Узбекистана по футболу;
Фотима Саипова — член национальной Паралимпийской сборной Узбекистана по велоспорту;
Гулрухбегим Тохиржонова — член женской сборной Узбекистана по шахматам.
Государственная награда «Мард углон»:
Улугбек Рашидов — ученик 10 класса Республиканского центра подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта (Бухарская область);
Михаил Клешко — студент 2 курса Узбекского государственного университета физической культуры и спорта (Сырдарьинская область);
Шермухаммад Жандреев — старший специалист оперативного подразделения спецназа Главного управления внутренних дел Сурхандарьинской области.