Матбуот ва ОАВ ходимлари куни муносабати билан байрам тадбири бўлиб ўтди
27 июнь — Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида байрам тадбири ташкил этилди. Унда жисмоний тарбия ва спорт, шунингдек, мамлакатимизда Олимпия ҳаракатини тарғиб қилишда кўп йиллардан буён фаоллик кўрсатаётган соҳа вакиллари иштирок этди.
Тадбирни МОҚ раиси биринчи ўринбосари Отабек Умаров очиб берди. Отабек Муҳаммадалиевич барча ОАВ ходимларини касб байрами билан самимий табриклаб, уларга янги ижодий зафарлар, сиҳат-саломатлик ва омад тилади.
Тадбир доирасида соҳа фидойиларига Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси номидан эсдалик совғалари топширилди. Журналистлар ва ижодкорлар кўрсатилган эътибор ва эътирофдан катта мамнуният билдиришди.

Состоялось праздничное мероприятие по случаю Дня работников прессы и средств массовой информации
В Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось праздничное мероприятие, приуроченное к 27 июня — Дню работников прессы и средств массовой информации. В нём приняли участие представители сферы, которые на протяжении многих лет активно освещают события в области физической культуры, спорта и продвижения Олимпийского движения в нашей стране.
Мероприятие открыл первый заместитель председателя НОК Узбекистана Отабек Умаров. Поздравив всех представителей СМИ с их профессиональным праздником, Отабек Мухаммадалиевич пожелал им новых творческих успехов, крепкого здоровья и удачи.
В рамках мероприятия от имени Национального Олимпийского комитета Узбекистана преданным своему делу специалистам были вручены памятные подарки. Журналисты и деятели творческой сферы выразили искреннюю благодарность за оказанное внимание.