Халқаро стол тенниси федерацияси билан ҳамкорликни янада кучайтириш масалалари муҳокама қилинди
Хабарингиз бор, шу кунларда пойтахтимиз Тошкент шаҳри 15 ва 19 ёш тоифалари ўртасидаги стол тенниси бўйича Осиё чемпионатига муваффақиятли мезбонлик қилмоқда.
Бугун ушбу нуфузли мусобақанинг фахрий меҳмонлари — Халқаро стол тенниси федерацияси биринчи вице-президенти, Осиё стол тенниси иттифоқи президенти Ҳалил Ал Моҳаннади, Осиё стол тенниси иттифоқи Бош директори Насиб Ҳассан Ал Факиҳ ҳамда Осиё стол тенниси академияси директори Аҳмед Ал Моҳаннади Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасига ташриф буюришди.
Меҳмонларни МОҚ раиси биринчи ўринбосари Отабек Умаров самимий кутиб олди. Учрашув давомида мамлакатимизда стол тенниси ривожини янги босқичга олиб чиқиш, ўзаро ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш, маҳаллий мутахассисларнинг малакасини ошириш ва етук мураббийлар ва халқаро тоифадаги ҳакамларни тайёрлаш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, юртимизда халқаро турнирлар сонини ошириш, терма жамоаларимизга хорижлик мутахассисларни жалб этиш, спортнинг ушбу йўналишини янада оммавийлаштириш каби йўналишларда ҳам фикр алмашилди.

Strengthening Cooperation with the International Table Tennis Federation Discussed in Tashkent
As the Asian Table Tennis Championships for U15 and U19 players continue successfully in Tashkent, high-level discussions took place today aimed at deepening international cooperation.
Distinguished guests of the tournament — ITTF First Vice President and President of the Asian Table Tennis Union Khalil Al-Mohannadi, ATTU Director General Nassib Hassan Al-Fakeeh, and Director of the Asian Table Tennis Academy Ahmed Al-Mohannadi — paid an official visit to the National Olympic Committee of Uzbekistan.
The delegation was welcomed by First Vice President of the NOC of Uzbekistan, Otabek Umarov. During the meeting, the sides discussed strategies for advancing the development of table tennis in Uzbekistan, strengthening mutual cooperation, enhancing the skills of local specialists, and training world-class coaches and international referees.
The discussions also touched on expanding the number of international tournaments hosted in Uzbekistan, involving foreign experts in the development of national teams, and further popularizing table tennis across the country.