Халқаро стол тенниси федерацияси билан ҳамкорликни янада кучайтириш масалалари муҳокама қилинди
Хабарингиз бор, шу кунларда пойтахтимиз Тошкент шаҳри 15 ва 19 ёш тоифалари ўртасидаги стол тенниси бўйича Осиё чемпионатига муваффақиятли мезбонлик қилмоқда.
Бугун ушбу нуфузли мусобақанинг фахрий меҳмонлари — Халқаро стол тенниси федерацияси биринчи вице-президенти, Осиё стол тенниси иттифоқи президенти Ҳалил Ал Моҳаннади, Осиё стол тенниси иттифоқи Бош директори Насиб Ҳассан Ал Факиҳ ҳамда Осиё стол тенниси академияси директори Аҳмед Ал Моҳаннади Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасига ташриф буюришди.
Меҳмонларни МОҚ раиси биринчи ўринбосари Отабек Умаров самимий кутиб олди. Учрашув давомида мамлакатимизда стол тенниси ривожини янги босқичга олиб чиқиш, ўзаро ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш, маҳаллий мутахассисларнинг малакасини ошириш ва етук мураббийлар ва халқаро тоифадаги ҳакамларни тайёрлаш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, юртимизда халқаро турнирлар сонини ошириш, терма жамоаларимизга хорижлик мутахассисларни жалб этиш, спортнинг ушбу йўналишини янада оммавийлаштириш каби йўналишларда ҳам фикр алмашилди.

Обсуждены вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества с Международной федерацией настольного тенниса
Как известно, в эти дни наша столица Ташкент успешно принимает чемпионат Азии по настольному теннису среди юношей и девушек в возрастных категориях U15 и U19.
Сегодня почётные гости этого престижного турнира — первый вице-президент Международной федерации настольного тенниса, президент Азиатского союза настольного тенниса Халил Аль-Моханнади, Генеральный директор Азиатского союза настольного тенниса Насиб Хассан Аль-Факих, а также директор Азиатской академии настольного тенниса Ахмед Аль-Моханнади посетили Национальный Олимпийский комитет Узбекистана.
Гостей встретил первый заместитель председателя НОК Узбекистана Отабек Умаров. В ходе встречи были обсуждены вопросы выведения настольного тенниса в нашей стране на новый уровень, укрепления взаимного сотрудничества, повышения квалификации местных специалистов, а также подготовки высококлассных тренеров и судей международной категории.
Кроме того, стороны обменялись мнениями по таким направлениям, как увеличение количества проведения международных турниров в нашей стране, привлечение иностранных специалистов к работе с национальными сборными и дальнейшая популяризация настольного тенниса.