Бекободдаги спорт муассасаларининг фаолияти ўрганилди
Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти ҳудудлардаги инфратузилмаларни ўрганишда давом этади. Бугун расмийлар Тошкент вилояти Бекобод туманига ташриф буюришди.
Мутасаддилар Бекобод туман спорт мактаби, сўнг Марказий футбол ўйингоҳи, «Гулистон» МФЙда жойлашган сузиш ҳавзаси, сув спорти турларига ихтисослашган спорт мактабининг эшкак эшиш базасида бўлиб, у ерда ёшларга яратилган шароитларни ўрганишди.
Шунингдек, 39-сон умумтаълим мактабида аҳоли мурожаати асосида қурилган “Универсал спорт мактаби”нинг тантанали очилиш маросимида иштирок этишди. Қолаверса, ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш бўйича “Долзарб 90 кунлик” доирасида ташкил қилинаётган спорт мусобақаларини кўздан кечиришди. Ташриф доирасида спорт муассасаларига замований инвентарлар ҳам топширилди.
Расмийлар ҳар бир муассасанинг фаолияти билан яқиндан танишиб, уларнинг моддий-техник базасини янада мустаҳкамлаш, мутахассислар малакасини ошириш борасида ўз тавсияларини беришди.

Изучена деятельность спортивных учреждений в Бекабаде
Руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана продолжает изучать инфраструктуру в регионах. Сегодня официальные лица посетили Бекабадский район Ташкентской области.
Ответственные лица посетили спортивную школу Бекабадского района, затем Центральный футбольный стадион, бассейн, расположенный в махалле «Гулистан», а также базу гребли специализированной спортивной школы по водным видам спорта, где ознакомились с условиями, созданными для молодежи.
Кроме того, они приняли участие в торжественной церемонии открытия «Спортивной школы универсал», построенной при общеобразовательной школе №39 по обращениям местных жителей. Также, они ознакомились и со спортивными соревнованиями, организованными в рамках мероприятия «Долзарб 90 кунлик» («Актуальные 90 дней»), которое направлено на содержательное проведение свободного времени молодёжи. В рамках визита спортивным учреждениям были переданы современные инвентари.
Официальные лица подробно ознакомились с деятельностью каждого учреждения и дали свои рекомендации по дальнейшему укреплению их материально-технической базы, а также по повышению квалификации специалистов.