Терма жамоаларимиз фаолиятини рақамлаштириш масалалари муҳокама қилинди
Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти Ўзбекистон Республикаси Рақамли технологиялар вазирининг биринчи ўринбосари Олег Пекос билан учрашув ўтказиб, терма жамоаларимиз фаолияти, спортчиларимизнинг машғулотини рақамлаштириш каби мавзуларни кўриб чиқди.
Мулоқот чоғида миллий терма жамоалар машғулотларини тизимли равишда рақамлаштириш, комплекс мусобақаларга тайёргарлик жараёнида замонавий технологияларнинг имкониятидан фойдаланиш каби масалалар муҳокама қилинди.
Қолаверса, инновацион технологиялар асосида спортчиларни мониторинг қилиш тизимини жорий этиш бўйича таклиф ва ташаббуслар илгари сурилди.

Обсуждены вопросы цифровизации деятельности наших сборных команд
Руководство Национального Олимпийского комитета провело встречу с первым заместителем Министра цифровых технологий Республики Узбекистан Олегом Пекосом, в ходе которой были рассмотрены вопросы цифровизации деятельности сборных команд и тренировочного процесса спортсменов.
Во время диалога обсуждалась системная цифровизация тренировок национальных сборных команд, а также использование современных технологий в процессе подготовки к комплексным соревнованиям.
Кроме того, были выдвинуты предложения и инициативы по внедрению системы мониторинга спортсменов на основе инновационных технологий.