Бекзод Абдураҳмонов Халқаро атлетлар форумида қатнашмоқда
Швейцариянинг Лозанна шаҳрида Халқаро Олимпия қўмитаси томонидан Халқаро атлетлар форуми ташкил этилмоқда. Унда дунё миқёсида спортни ривожлантириш, спортчиларнинг манфаатларини ҳимоя қилиш ҳамда глобал спорт масалалари муҳокама қилиняпти.
Ушбу анжуманда юртимиз номидан Ўзбекистон МОҚ Атлетлар комиссияси аъзоси, эркин кураш бўйича Токио–2020 ёзги Олимпия ўйинлари бронза медали совриндори Бекзод Абдураҳмонов қатнашмоқда.
Йиғилишда 200 мамлакатдан ташриф буюрган спортчилар, мутахассислар ва спорт юлдузлари иштирок этишяпти. Унда спортчиларнинг ҳуқуқларини муҳофаза қилиш, допингга қарши кураш, халқаро қоидалар ва спортдаги замонавий тенденциялар муҳокама қилиш каби қатор дастурлар ўрин олган.

Бекзод Абдурахмонов участвует в Международном форуме атлетов
В швейцарском городе Лозанна проходит Международный форум атлетов, организованный Международным Олимпийским комитетом. В рамках форума обсуждаются вопросы развития спорта в мировом масштабе, защита интересов спортсменов и актуальные глобальные проблемы спортивной сферы.
От имени нашей страны в мероприятии принимает участие член Комиссии атлетов НОК Узбекистана, бронзовый призёр летних Олимпийских игр Токио–2020 по вольной борьбе Бекзод Абдурахмонов.
В мероприятии принимают участие спортсмены, эксперты и спортивные звёзды более чем из 200 стран. В программе форума обсуждаются темы защиты прав спортсменов, борьбы с допингом, международных спортивных правил, а также современных тенденций в спорте.