Қашқадарёлик кураш фидойисига спорт фахрийси кўкрак нишони топширилди
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши юртимиз спорти ривожига узоқ йиллар ҳисса қўшган фидойиларимизнинг мунтазам ҳолидан хабар олиб, уларни тақдирлаб келмоқда. Кенгаш раиси Баҳодир Махситов яқин орада 84 ёшни қарши оладиган Абдурашид ота Мирзаевни билан учрашиб, унга “Спорт фахрийси” кўкрак нишонини топширди.
Маълумот учун, Абдурашид ота Мирзаев 1941 ил 1 июль куни Қашқадарё вилоятида таваллуд топган. Ёшлигида кураш билан шуғулланиб, кўплаб ютуқларга эришган. Бугунги кунгача юзлаб полвонларни тарбиялаган. Кўрсатган хизматлари эвазига “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони билан тақдирланган.

Заслуженному тренеру по курашу из Кашкадарьи вручен нагрудный знак «Ветеран спорта»
Совет ветеранов спорта Узбекистана продолжает награждать наших преданных делу спорта соотечественников, которые на протяжении многих лет вносили весомый вклад в его развитие. Председатель Совета ветеранов спорта Баходир Махситов встретился с Абдурашидом Мирзаевым, которому скоро исполнится 84 года и вручил ему нагрудный знак «Ветеран спорта».
Для сведения, Абдурашид Мирзаев родился 1 июля 1941 года в Кашкадарьинской области. С юности он занимался курашем и добился значительных результатов. За свою жизнь он воспитал сотни борцов. За заслуги в сфере спорта он был удостоен почетного звания «Заслуженный тренер Республики Узбекистан» («Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спорт устози»).