Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 64 ёшда!
Шавкат Миромонович 1957 йил 24 июль куни Жиззах вилоятида таваллуд топган. У кишининг спортни ич-ичидан тушунишлари, жисмоний тарбия ва соғлом турмуш тарзини фаол қўллаб-қувватлашлари натижасида спортчиларимиз ҳам халқаро майдонда юртимиз довруғини дунёга танитишмоқда. Янгиланаётган Ўзбекистонда ҳар бир спорт турида ўзбек мактабини яратиш спорт жамоатчилиги олдида турган асосий вазифалардан бири. Бу эса мамлакатимиз аҳолисининг соғлом турмуш даражаси янада ўсишида жуда муҳимдир.
Бугундан атлетларимиз Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилишга киришадилар. Таъкидлаш жоиз, спортчиларимизнинг Олимпия ўйинларига тайёргарлиги юртбошимиз томонидан мунтазам равишда назорат қилиб борилди. Ўз навбатида, спортчиларимиз бунга жавобан юртимизга шода-шода медаллар билан қайтиб келишига ишонамиз.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Республика спорт фахрийлари кенгаши, мураббийлар, спортчилар ва катта спорт жамоатчилиги, Олимпия ҳаракати иштирокчилари барча-барча яратилган шароитлар, кенг кўламдаги ислоҳoтлар учун Президентимизга миннатдорчилик изҳор қилиб, бугунги таваллуд айёмида юртбошимизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву исполнилось 64 года!
Шавкат Миромонович родился 24 июля 1957 года в Джизакской области. Благодаря его глубокому пониманию спорта, активной поддержки физической культуры и здорового образа жизни, наши спортсмены поднимают имидж Узбекистана на международной арене, показывая высокие результаты. Одной из основных задач, которая стоит перед спортивным сообществом нового Узбекистана является создание узбекской модели в каждом виде спорта.
Начиная с сегодняшнего дня наши спортсмены начнут защищать честь страны на Олимпийских играх Токио-2020. Следует отметить, что подготовку наших спортсменов к Олимпийским играм лично контролировал Глава Государства. В свою очередь, мы надеемся, что наши спортсмены оправдают доверие и вернутся домой, с большими победами.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана, Совет ветеранов спорта Республики, тренеры, спортсмены, спортивное сообщество страны, участники Олимпийского движения выражают глубокую благодарность нашему Президенту за оказанное внимание, поддержку, созданные условия и поздравляют с Днём рождения, желая крепкого здоровья и долгих лет жизни.