Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 64 ёшда!
Шавкат Миромонович 1957 йил 24 июль куни Жиззах вилоятида таваллуд топган. У кишининг спортни ич-ичидан тушунишлари, жисмоний тарбия ва соғлом турмуш тарзини фаол қўллаб-қувватлашлари натижасида спортчиларимиз ҳам халқаро майдонда юртимиз довруғини дунёга танитишмоқда. Янгиланаётган Ўзбекистонда ҳар бир спорт турида ўзбек мактабини яратиш спорт жамоатчилиги олдида турган асосий вазифалардан бири. Бу эса мамлакатимиз аҳолисининг соғлом турмуш даражаси янада ўсишида жуда муҳимдир.
Бугундан атлетларимиз Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилишга киришадилар. Таъкидлаш жоиз, спортчиларимизнинг Олимпия ўйинларига тайёргарлиги юртбошимиз томонидан мунтазам равишда назорат қилиб борилди. Ўз навбатида, спортчиларимиз бунга жавобан юртимизга шода-шода медаллар билан қайтиб келишига ишонамиз.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Республика спорт фахрийлари кенгаши, мураббийлар, спортчилар ва катта спорт жамоатчилиги, Олимпия ҳаракати иштирокчилари барча-барча яратилган шароитлар, кенг кўламдаги ислоҳoтлар учун Президентимизга миннатдорчилик изҳор қилиб, бугунги таваллуд айёмида юртбошимизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has turned 64 years old!
Shavkat Miromonovich was born on July 24, 1957 in the Jizzakh region. Thanks to his deep understanding of sports, active support of physical culture and a healthy lifestyle, our athletes raise the image of Uzbekistan in the international arena, showing high results. One of the main tasks facing the sports community of the new Uzbekistan is to create an Uzbek model in each sport.
Starting today, our athletes will begin to defend the honor of the country at the Tokyo 2020 Olympic Games. It should be noted that the preparation of our athletes for the Olympic Games was personally supervised by the Head of State. In turn, we hope that our athletes will justify their trust and return home with great victories.
The National Olympic Committee of Uzbekistan, the Council of Sports Veterans of the Republic, coaches, athletes, the sports community of the country, participants of the Olympic movement express their deep gratitude to our President for the attention, support, created conditions and congratulate him on his birthday, wishing him good health and long life.