Тошкентда сузиш бўйича халқаро турнир ўтказилмоқда
Шу кунларда Тошкент сузиш бўйича I Марказий Осиё очиқ чемпионатига мезбонлик қилмоқда. 23 майга қадар давом этадиган мусобақада 5 мамлакат вакиллари ғолиблик учун баҳс олиб боришяпти.
Ортда қолган кун Касаба уюшмалари федерациясига қарашли “Сув спорти саройи”да турнирнинг тантанали очилиш маросими ташкил этилди. Унда ҳукумат вакиллари ва жамоат арбоблари, шунингдек, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳам иштирок этди.
Тадбирдан сўнг кун дастуридан ўрин олган финал беллашувларига старт берилди. Қизиқарли баҳсларда Элдор Усмонов, Анастасия Зелинская каби терма жамоамиз етакчилари ўз масофаларида олтин медалларни қўлга киритишди.

В Ташкенте проходит международный турнир по плаванию
В эти дни Ташкент принимает I Открытый чемпионат Центральной Азии по плаванию. В соревнованиях, которые продлятся до 23 мая, принимают участие представители 5 стран.
В рамках очередного соревновательного дня во Дворце водных видов спорта при Федерации профсоюзов Узбекистана, где непосредственно проводятся состязания, состоялась торжественная церемония открытия турнира. На мероприятии приняли участие представители правительства и общественные деятели, а также Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
После открытия стартовали финальные поединки, включенные в программу дня. В захватывающих соревнованиях такие лидеры нашей сборной, как Эльдор Усманов и Анастасия Зелинская, завоевали золотые медали на своих дистанциях.