Расмийлар МОҚнинг ҳудудий вакиллари билан устувор режаларни муҳокама қилишди
Юртимизда Олимпия ҳаракатини янада ривожлантириш мақсадида Миллий Олимпия қўмитаси ҳузурида ҳудудий бўлимлар фаолияти йўлга қўйилмоқда. Бугун Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти Республикамизнинг барча маъмурий ҳудудларидан келган вакиллар билан учрашди.
Учрашувда ҳудудларда Олимпия ҳаракатини ривожлантиришга доир устувор вазифалар, уларнинг ижроси ва инфратузилмавий муаммолар муҳокама қилинди. Самимий муҳитда ўтган мулоқот давомида ҳар бир вакил ўз ҳудудида спорт инфратузилмасининг бугунги ҳолати, ўз олдига қўйган режа ва мақсадлари ҳақида гапириб ўтди.
МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров ҳудудлар фаолиятини кучайтиришда Хитой каби етакчи спорт давлатларининг тажрибасини ўрганиш, шу билан бирга, иқтидорли ёшларга ўз қобилиятларини намоён этиш учун имконият яратиш каби йўналишлардаги таклифларни илгари сурди.
Тадбир давомида ҳар бир ҳудудий бўлимнинг ишини самарали ташкил этиш, муаммо ва камчиликларни чуқур таҳлил қилиш, шунингдек, уларни бартараф этиш механизмларини ишлаб чиқиш лозимлиги таъкидланди.

Официальные лица обсудили приоритетные планы с региональными представителями НОК
В целях дальнейшего развития Олимпийского движения в нашей стране при Национальном Олимпийском комитете активизируется деятельность региональных отделений. Сегодня руководство Министерства спорта и НОК провело встречу с представителями всех административных регионов Республики.
На встрече были обсуждены приоритетные задачи по развитию Олимпийского движения в регионах, вопросы их реализации, а также инфраструктурные проблемы. В ходе открытого и конструктивного диалога каждый представитель рассказал о текущем состоянии спортивной инфраструктуры в своём регионе, а также поделился своими планами и целями.
Первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров с целью оптимизации деятельности в регионах выдвинул предложения касательно изучения опыта таких ведущих спортивных стран, как Китай, а также подчеркнул важность создания условий для реализации потенциала талантливой молодёжи.
В ходе мероприятия была отмечена необходимость эффективной организации рабочего процесса каждого регионального отделения,  анализа существующих проблем и недостатков, а также разработки механизмов по их устранению.