Бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубоги босқичининг тантанали очилиш маросими ўтказилди
Бугун пойтахтимиз Тошкентда бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг учинчи босқичи расман старт олгани ҳақида маълум қилган эдик. Бироз аввал мусобақанинг тантанали очилиш маросими юқори кайфиятда ва байрамона руҳда ташкил этилди.
Тадбирда Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, мамлакат гимнастика федерацияси раҳбарияти, Халқаро гимнастика федерацияси вакиллари ва мусобақа меҳмонлари иштирок этишди.
Маросимда сўзга чиққан расмийлар Тошкент бу йил ҳам ушбу нуфузли турнирга муносиб мезбонлик қилаётганини дунёнинг энг кучли гимнастикачилари ўртасидаги беллашувлар қизиқарли руҳда ўтаётганини алоҳида таъкидлашди.
Дастурга мувофиқ, бугун саралаш баҳслари ўтказилди. Эртадан дастлабки медаллар жамланмаси ўз эгаларини аниқлайди.

В Ташкенте состоялась торжественная церемония открытия этапа Кубка мира по художественной гимнастике
Как нами сообщалось ранее, сегодня в Ташкенте официально стартовал третий этап Кубка мира по художественной гимнастике. Несколько минут назад состоялась торжественная церемония открытия соревнований, которая прошла в праздничной и приподнятой атмосфере.
В мероприятии приняли участие Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, руководство Федерации гимнастики страны, официальные лица Международной федерации гимнастики, а также почётные гости турнира.
В своих выступлениях официальные лица подчеркнули, что Ташкент и в этом году достойно принимает столь престижный турнир, а состязания между сильнейшими гимнастками мира проходят на высоком уровне и вызывают большой интерес у зрителей.
Сегодня в рамках программы состоялись квалификационные выступления. Уже с завтрашнего дня начнётся распределение первых комплектов медалей.