“Continental Americas Gold” камари соҳиби Руслан Абдуллаев Тошкентга қайтиб келди
Бокс бўйича жаҳон чемпиони Руслан Абдуллаев 19 апрель куни АҚШнинг Калифорния штатида ташкил этилган профессионал бокс кечасида филиппинлик Жино Родригони мағлуб этиб, WBA супер енгил вазн тоифасида “Continental Americas Gold” камарини қўлга киритган эди. Бугун ҳамюртимиз Ўзбекистонга қайтиб келди.
Абдуллаевни Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, мамлакат бокс федерацияси Бош котиби Шоҳид Тиллабоев ва унинг яқинлари муносиб кутиб олди.
Расмийлар спортчимизнинг профессионал боксдаги иккинчи муваффақияти билан қутлаб, унинг кейинги фаолиятида ҳам ёрқин ғалабалар тилашди.

Обладатель пояса “Continental Americas Gold” Руслан Абдуллаев вернулся в Ташкент
19 апреля в Калифорнии (США) состоялся вечер профессионального бокса, где узбекский боксер Руслан Абдуллаев уверенно победил филиппинца Джино Родриго и завоевал пояс «Continental Americas Gold» в супер лёгком весе по версии WBA.
Сегодня Абдуллаев вернулся на Родину. В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова его торжественно встретили заместитель Министра спорта Республики Узбекистан Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь Федерации бокса страны Шохид Тиллабоев, а также родные и близкие.
Официальные лица поздравили спортсмена с его второй победой в профессиональном ринге и пожелали дальнейших ярких достижений на пути к мировым вершинам.