Бугун Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси Бош котиби Ксения Гулямова ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ксения Сергеевна 1983 йил 31 июль куни Тошкентда таваллуд топган. Тошкентдаги Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатияси университети ва Санкт-Петербургдаги Шарқий-Европа институтини тамомлаган.
Ксения Гулямова фаолиятининг бошида дастлаб PR, кейинчалик IT йўналишларида ишлаган. 2019 йил 1 апрель санасидан Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси Бош котиби лавозимида ишлаб келмоқда. Ксения Сергеевна, шунингдек, Ўзбекистон поло федерацияси раиси ўринбосари сифатида ҳам самарали меҳнат қилиб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ксения Сергеевнани таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Ксению Гулямову!
Сегодня Генеральный секретарь Федерации современного пятиборья Узбекистана Ксения Гулямова празднует свой День рождения!
Ксения Сергеевна родилась 21 июля 1983 года в Ташкенте. Окончила Университет мировой экономики и дипломатии в Ташкенте и Восточно-Европейский институт психоанализа в Санкт-Петербурге.
С 1 апреля 2019 года занимает пост Генерального секретаря Федерации современного пятиборья Узбекистана. Также, является заместителем председателя федерации поло Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Ксению Гулямову с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья, успехов, счастья и благополучия.