МОҚ раҳбарияти ёш хоккейчимиз Салоҳиддин Азимовга омад тилади
Бир неча кун муқаддам ўзбекистонлик ёш хоккейчи Салоҳиддин Азимов Россиянинг “СКА-Юность” клуби билан шартнома имзолагани ҳақида хабар берган эдик. Айни пайтда у Тошкентга қайтиб келди ва янги мавсумга тайёргарлик олиб бормоқда. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси Рустам Шоабдураҳмонов ёш хоккейчимизни қабул қилиб, унга илиқ тилакларни билдириб ўтди.
Учрашувда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Ўзбекистон қишки спорт турлари ассоциацияси раиси Искандер Шадиев, Ўзбекистон хоккей федерацияси бош котиби Шукурулло Каримов, “Бинокор” хоккей клуби директори Абдумажид Носиров ёш хоккейчимиз ва унинг отаси Алишер Азимов иштирок этишди. Самимий руҳда ўтган учрашувда МОҚ раҳбари Салоҳиддинга ўзининг энг яхши тилакларини йўллади.
“Биз ҳам ёшлигимизда хоккейнинг ашаддий мухлиси бўлганмиз. Бироқ унда ёшлар учун ҳозиргидек ажойиб шароитлар яратилмаган эди. Сизлар Ўзбекистоннинг бахтли фарзандисизлар. Ёш хоккейчиларимиз орасида айнан сен биринчи бўлиб хорижга йўл олиш бахтига муяссар бўлмоқдасан. Ана энди орзуларинг сари янада катта қадам ташлаш вақти келди. Ўз юртинг, оиланг ва номингни дунёга машҳур қил. Бу борада биз нима ёрдам керак бўлса, уни ҳал қилишга тайёрмиз”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Суҳбат давомида Ўзбекистон қишки спорт турлари ассоциацияси ва хоккей федерацияси мутасаддилари билан ёшлар спортига янада катта аҳамият қаратиш, республикамизнинг барча вилоятларидан ана шундай истеъдодли ёшларни саралаш, қишки спорт турларини янада ривожлантириш каби масалалар атрофлича муҳокама қилинди.
Қайд этиш Салоҳиддин Азимов “СКА-Юность” жамоаси билан 2 йиллик шартномага эга. Отасининг қайд этишича, шундан сўнг у океан ортида АҚШнинг Теннесси штати клубида фаолиятини олиб бориши режалаштирилган.

The leadership of the NOC wished good luck to the young hockey player Salokhiddin Azimov
A few days ago, we reported that a young hockey player from Uzbekistan, Salohiddin Azimov, signed a contract with the SKA-Yunost club of Russia. Currently, Azimov is in Tashkent and is preparing for the new season. Today, the chairman of the National Olympic Committee of Uzbekistan, Rustam Shaabdurakhmanov, received the young hockey player and expressed his warm wishes to him.
The meeting was attended by First Deputy Chairman of the NOC Ravshan Irmatov, head of the Winter Sports Association of Uzbekistan Iskander Shadiyev, Secretary General of the Ice Hockey Federation of Uzbekistan Shukurullo Karimov, director of the Binokor hockey club Abdumazhid Nosirov, a young hockey player Salohiddin Azimov and his father Alisher Azimov. The meeting was held in a friendly atmosphere, during which the chairman of the NOC expressed his wishes to Salohiddin.
"As a child, we were also fans of hockey. But then there were no such conditions for young people as there are now. You are the happy children of Uzbekistan. Among our young hockey players, you are the first to go abroad. The time has come when you should go to your goals and realize your dreams. Raise the flag of our country high, make your name popular all over the world. We are always ready to provide you with the necessary assistance, " said Rustam Shaabdurakhmanov.
During the meeting with the heads of the Winter Sports Association of Uzbekistan and the Ice Hockey Federation, issues of increasing attention to children's sports, selecting talented young generation from all regions of the country, and further development of winter sports were discussed in detail.
It should be noted that Salohiddin Azimov signed a contract with the SKA-Yunost club for two years. As his father notes, after this time, he will continue his activities in the club of the state of Tennessee (USA).