МОҚ раҳбарияти ёш хоккейчимиз Салоҳиддин Азимовга омад тилади
Бир неча кун муқаддам ўзбекистонлик ёш хоккейчи Салоҳиддин Азимов Россиянинг “СКА-Юность” клуби билан шартнома имзолагани ҳақида хабар берган эдик. Айни пайтда у Тошкентга қайтиб келди ва янги мавсумга тайёргарлик олиб бормоқда. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси Рустам Шоабдураҳмонов ёш хоккейчимизни қабул қилиб, унга илиқ тилакларни билдириб ўтди.
Учрашувда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Ўзбекистон қишки спорт турлари ассоциацияси раиси Искандер Шадиев, Ўзбекистон хоккей федерацияси бош котиби Шукурулло Каримов, “Бинокор” хоккей клуби директори Абдумажид Носиров ёш хоккейчимиз ва унинг отаси Алишер Азимов иштирок этишди. Самимий руҳда ўтган учрашувда МОҚ раҳбари Салоҳиддинга ўзининг энг яхши тилакларини йўллади.
“Биз ҳам ёшлигимизда хоккейнинг ашаддий мухлиси бўлганмиз. Бироқ унда ёшлар учун ҳозиргидек ажойиб шароитлар яратилмаган эди. Сизлар Ўзбекистоннинг бахтли фарзандисизлар. Ёш хоккейчиларимиз орасида айнан сен биринчи бўлиб хорижга йўл олиш бахтига муяссар бўлмоқдасан. Ана энди орзуларинг сари янада катта қадам ташлаш вақти келди. Ўз юртинг, оиланг ва номингни дунёга машҳур қил. Бу борада биз нима ёрдам керак бўлса, уни ҳал қилишга тайёрмиз”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Суҳбат давомида Ўзбекистон қишки спорт турлари ассоциацияси ва хоккей федерацияси мутасаддилари билан ёшлар спортига янада катта аҳамият қаратиш, республикамизнинг барча вилоятларидан ана шундай истеъдодли ёшларни саралаш, қишки спорт турларини янада ривожлантириш каби масалалар атрофлича муҳокама қилинди.
Қайд этиш Салоҳиддин Азимов “СКА-Юность” жамоаси билан 2 йиллик шартномага эга. Отасининг қайд этишича, шундан сўнг у океан ортида АҚШнинг Теннесси штати клубида фаолиятини олиб бориши режалаштирилган.

Руководство НОК пожелало удачи молодому хоккеисту Салохиддину Азимову
Несколько дней назад нами сообщалось, что молодой хоккеист из Узбекистана Салохиддин Азимов подписал контракт с клубом «СКА-Юность» России. В настоящее время Азимов находится в Ташкенте и готовится к новому сезону. Сегодня председатель Национального Олимпийского комитета Узбекистана Рустам Шаабдурахманов принял молодого хоккеиста и выразил ему свои тёплые пожелания.
На встрече принимали участие первый заместитель председателя НОК Равшан Ирматов, руководитель ассоциации зимних видов спорта Узбекистана Искандер Шадиев, Генеральный секретарь федерации хоккея Узбекистана Шукурулло Каримов, директор хоккейного клуба «Бинокор» Абдумажид Носиров, молодой хоккеист Салохиддин Азимов и его отец Алишер Азимов. Встреча проходила в дружеской атмосфере, во время неё председатель НОК выразил свои пожелания Салохиддину.
«В детстве мы тоже были поклонниками хоккея. Но тогда не было таких условий для молодёжи, как сейчас. Вы — счастливые дети Узбекистана. Среди наших молодых хоккеистов именно ты, первым отправляешься за границу. Настало время, когда ты должен идти к своим целям и реализовать свои мечты. Высоко поднимай флаг нашей страны, сделай популярным своё имя на весь мир. Мы всегда готовы оказать тебе необходимую помощь», — сказал Рустам Шаабдурахманов.
В ходе встречи с руководителями ассоциации зимних видов спорта Узбекистана и федерации хоккея подробно были обсуждены вопросы усиления внимания детскому спорту, отбора талантливого молодого поколения со всех регионов страны, дальнейшего развития зимних видов спорта.
Следует отметить, что Салохиддин Азимов подписал контракт с клубом «СКА-Юность» на два года. Как отмечает его отец, по истечению этого времени, он продолжит свою деятельность в клубе штата Теннесси (США).