Дзюдочиларимизнинг машғулоти якуний паллада
Дзюдочиларимиз Майдзуру шаҳрида Олимпиададан аввал сўнгги ўқув-машғулот йиғинини олиб бораётганидан хабарингиз бор. Машғулотларнинг охирги кунлари ҳам қизиқарли давом этмоқда.
Стартга бир неча кун қолгани боис мураббийлар штаби дзюдочиларимизга катта жисмоний юклама бераётгани йўқ. Асосий эътибор юқори чўққига чиқиб бораётган спорт формани ушлаб туриш ва техник тайёргарликни сайқаллашга қаратилган. Ўз навбатида, спортчиларни бир хил машғулотлардан чалғитиш учун мини-футбол ва бошқа кўнгилочар ўйинлар ҳам ўтказиб турилмоқда.
Бугун машғулотлар якунида жамоамиз билан бирга бўлиб турган МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов терма жамоамиз вакиллари билан алоҳида суҳбатлашиб, уларнинг руҳияти, ички кечинмалари ҳақида гаплашди. Олимпиадада дзюдо баҳслари биринчилардан бўлиб бошланишини инобатга олиб, халқимиз ва юртбошимиз илк медалларни ушбу спорт туридан кутишаётгани, уларга чиройли ғалабалар тақдим қилиш ҳақида гапириб ўтди.

Дзюдоисты проводят заключительный этап подготовки к Токио-2020
Как вам известно, в настоящее время сборная Узбекистана по дзюдо заключительный этап подготовки к Олимпиаде проводит в городе Майдзуру. Последние дни тренировок проходят очень интересно.
До старта осталось всего несколько дней и учитывая это, тренеры не сильно нагружают спортсменов. Основная задача — это достичь и удержать пик спортивной формы и улучшить техническую подготовку. В свою очередь, помимо основных тренировок, спортсмены играют в мини-футбол и другие развлекательные игры.
Сегодня в конце тренировок, заместитель председателя НОК и руководитель федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов, который в настоящее время пребывает в Майдзуру вместе с дзюдоистами, побеседовал с каждым спортсменом, поинтересовался их психологическим состоянием. Руководитель упомянул, что дзюдоисты одними из первых начнут участие на Олимпиаде и учитывая это, наш Уважаемый Президент и соотечественники ожидают первые медали именно в этом виде спорта.