Майдзуру аҳолиси дзюдочиларимизни қўллаб-қувватламоқда
Айни кунларда дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Япониянинг Майдзуру шаҳрида Токио-2020 Олимпия ўйинларига сўнгги тайёргарлик босқичини олиб бормоқда. Бугун Майдзуру шаҳри мэрияси, Ўзбекистоннинг Япониядаги элчихонаси, Ўзбекистон дзюдо федерацияси томонидан маданий тадбир ташкил этилди.
Унда МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов, Майдзуру шаҳри ҳокимияти мутасаддилари, Ўзбекистоннинг Япониядаги элчихонаси масъул ходими Музаффар Жалилов ва маҳаллий аҳоли вакиллари иштирок этишди.
Даставвал йиғилганлар терма жамоамизнинг очиқ машғулотига гувоҳ бўлишди. Шундан сўнг тадбирнинг маданий қисмига навбат берилди. Унда маҳаллий ёш мухлислар терма жамоамизни қўллаб-қувватловчи кўргазмали қуроллардан фойдаланишгани спортчиларимизни ўзгача хушнуд қилди. Шунингдек, унда ўзбек миллий кийимлари ва урф-одатларига оид кўргазма ҳам ташкил этилди.
Қайд этиш жоиз, мазкур тадбир Майдзуру шаҳри мерияси ва Ўзбекистон дзюдо федерацияси ўртасида тузилган ҳамкорлик меморандуми доирасида ташкил этилди. Тадбирда Азизжон Камилов шаҳар мэрига федерациянинг ташаккурномасини топширди.

Жители Майдзуру поддерживают наших дзюдоистов
В настоящее время сборная Узбекистана по дзюдо проводит завершающий этап подготовки к Олимпийским играм Токио-2020 в городе Майдзуру. Сегодня мэрией города Майдзуру, посольством Узбекистана в Японии и федерацией дзюдо Узбекистана было организовано культурное мероприятие.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя НОК, руководитель федерации дзюдо страны Азизжон Камилов, представители администрации города Майдзуру, ответственное лицо посольства Узбекистан в Японии Музаффар Жалилов и местные жители.
Дзюдоисты Узбекистана провели открытую тренировку для присутствующих. Затем началась основная часть мероприятия. Местные молодые болельщики использовали наглядные материалы и поддержали представителей Узбекистана, что очень порадовало наших спортсменов. Также, состоялась небольшая выставка, где гости могли увидеть узбекскую национальную одежду и своеобразные традиции и обычаи.
Следует отметить, что мероприятие было организовано на основе меморандума, который был подписан мэрией города Майдзуру и федерацией дзюдо Узбекистана. В конце, Азизжон Камилов вручил мэру города благодарственную грамоту от имени федерации.