Майдзуру аҳолиси дзюдочиларимизни қўллаб-қувватламоқда
Айни кунларда дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Япониянинг Майдзуру шаҳрида Токио-2020 Олимпия ўйинларига сўнгги тайёргарлик босқичини олиб бормоқда. Бугун Майдзуру шаҳри мэрияси, Ўзбекистоннинг Япониядаги элчихонаси, Ўзбекистон дзюдо федерацияси томонидан маданий тадбир ташкил этилди.
Унда МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов, Майдзуру шаҳри ҳокимияти мутасаддилари, Ўзбекистоннинг Япониядаги элчихонаси масъул ходими Музаффар Жалилов ва маҳаллий аҳоли вакиллари иштирок этишди.
Даставвал йиғилганлар терма жамоамизнинг очиқ машғулотига гувоҳ бўлишди. Шундан сўнг тадбирнинг маданий қисмига навбат берилди. Унда маҳаллий ёш мухлислар терма жамоамизни қўллаб-қувватловчи кўргазмали қуроллардан фойдаланишгани спортчиларимизни ўзгача хушнуд қилди. Шунингдек, унда ўзбек миллий кийимлари ва урф-одатларига оид кўргазма ҳам ташкил этилди.
Қайд этиш жоиз, мазкур тадбир Майдзуру шаҳри мерияси ва Ўзбекистон дзюдо федерацияси ўртасида тузилган ҳамкорлик меморандуми доирасида ташкил этилди. Тадбирда Азизжон Камилов шаҳар мэрига федерациянинг ташаккурномасини топширди.

The residents of Maizuru support our judoists
Currently, the national judo team of Uzbekistan is conducting the final stage of preparation for the Tokyo 2020 Olympic Games in the city of Maizuru. Today, the Mayor's Office of the city of Maizuru, the Embassy of Uzbekistan in Japan and the Judo Federation of Uzbekistan organized a cultural event.
The event was attended by Deputy Chairman of the NOC, head of the country's Judo Federation Azizjon Kamilov, representatives of the administration of the city of Maizuru, responsible person of the Embassy of Uzbekistan in Japan Muzaffar Zhalilov and local residents.
The judoists of Uzbekistan held an open training session for those present. Then the main part of the event began. Local young fans used visual materials and supported the representatives of Uzbekistan, which greatly pleased our athletes. Also, a small exhibition was held, where guests could see Uzbek national clothes and peculiar traditions and customs.
It should be noted that the event was organized on the basis of a memorandum signed by the Mayor's Office of the city of Maizuru and the Judo Federation of Uzbekistan. At the end, Azizjon Kamilov presented the mayor of the city with a certificate of gratitude on behalf of the federation.