Янги Олимпия цикли учун Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси раҳбарияти қайта шакллантирилди
Бугун Ўзбекистон оғир атлетика федерациянинг навбатдан ташқари ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтди. Унда федерациянинг раҳбарияти таркиби қайтадан шакллантириб олинди.
Даставвал, Спорт вазирининг ўринбосари, мамлакат оғир атлетика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов 2024 йил мобайнида амалга оширилган ишлар бўйича ҳисобот бериб, Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига тайёргарлик режаси ҳақида тўхталиб ўтди. Шундан сўнг кун тартибидан ўрин олган бошқа масалалар кўриб чиқилди.
Федерация Ижроия қўмитаси томонидан ташкилот раислигига Ўзбекистон Республикаси Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазири Хидоятов Шерзод Саиджанович номзоди илгари сурилди. Йиғилиш иштирокчилари номзодни бир овоздан қўллаб-қувватлашди ва Ш.Хидоятов Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси раиси этиб сайланди. Шунингдек, федерация раҳбариятининг қолган таркиби қуйидагича кўриниш олди:

Избран новый председатель Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана
Сегодня состоялась внеочередная отчётно-выборная конференция Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана. В конференции был переформирован состав руководства организации.
В соответствии с повесткой дня, прежде всего, заместитель Министра спорта страны, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики Шахрулло Махмудов представил отчет о проделанной работе за 2024 год и поделился планом подготовки к летним Олимпийским играм Лос-Анджелес-2028. Далее в рамках конференции были рассмотрены другие организационные вопросы.
В частности, Исполнительным комитетом на пост председателя Федерации тяжёлой атлетики была выдвинута кандидатура Министра строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Узбекистан Хидоятова Шерзода Саиджановича. Делегаты единогласно одобрили кандидата и Ш.Хидоятов был избран главой Федерации тяжёлой атлетики страны. Остальной состав руководства Федерации был сформирован следующим образом: