Терма жамоамиз Кунчиқар юртда!
Кеча тунда дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Японияга жўнаб кетган эди. МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов бошчилигидаги делегациямиз ҳозирда Майдзуру шаҳрига етиб борди.
Дзюдочиларимиз Илиас Илиадис ва Нелля Киямова мураббийлигида 19 июлга қадар япон денгизи қирғоқларидаги Киото префектурасига қарашли Майдзуру шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини ўтказади. Айнан 19 июль куни Олимпиадада юртимиз шарафини ҳимоя қиладиган дзюдочиларимиз Токиога йўл олса, машғулотларда спарринг вазифасини ўтаб берадиган қолган таркиб Тошкентга қайтиб келади.
Эслатиб ўтамиз, Токио-2020 Олимпиадасини айнан дзюдо баҳслари биринчилардан бўлиб бошлаб беради. Мусобақанинг илк куни -60 кг вазн тоифасидаги дзюдочимиз, жаҳон чемпионатининг кумуш медали совриндори Шарофиддин Лутфуллаевга мухлислик қиламиз.

Our judoists arrived in the country of the "rising sun"
Last night, the Uzbek national judo team went to Tokyo. The delegation, headed by the deputy chairman of the NOC and the head of the Judo Federation of Uzbekistan Azizjon Kamilov, has already arrived in Maidzura.
Judoists led by Ilias Iliadis and Nelly Kiyamova will hold training camps in the port city of Maizuru, Kyoto Prefecture, until July 19. On July 19, the participants of the Olympiad will go to Tokyo, and their sparring partners will return to Tashkent.
We remind you that the Tokyo Olympics will begin with the performance of judoists. On the first day of the Games, we will cheer for the silver medalist of the World Championship Sharofiddin Luftullayev (-60 kg).