Қиличбозликнинг сабля йўналиши бўйича Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси Колумбияда ўтаётган ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубоги босқичида қатнашаётгани ҳақида маълум қилган эдик. Мусобақанинг йигитлар ўртасидаги яккалик беллашувлари ҳам юртдошларимиз учун омадли ўтиб, қиличбозларимиз барча турдаги медалларга эгалик қилишди.
Муросасиз баҳслар якунида икки ўзбек спортчиси - Муса Аймуратов ҳамда Сардор Абдукаримбеков олтин медаль учун кураш олиб боришди. Унда Аймуратовнинг қўли баланд келиб, ғолибликни қўлга киритди.
Шунингдек, яна бир юртдошимиз Алпамис Уракбаев бронза медалларидан бирига сазовор бўлди. Бугун жамоавий йўналишдаги беллашувлар ўтказилади.

Бенефис узбекских саблистов в Колумбии
Как ранее нами сообщалось, представители молодёжной сборной Узбекистана по сабле принимают участие на Кубке мира в Колумбии. Состязания среди парней в одиночной программе прошли успешно для отечественных атлетов. В частности, все призовые места заняли наши саблисты.
В финальный этап пробились 2 узбекских саблистов - Муса Аймуратов и Сардор Абдукаримбеков. Бескомпромиссный бой завершился в пользу Аймуратова и он завоевал золотую медаль. А Абдукаримбеков занял второе место.
Также, ещё один наш соотечественник Алпамис Уракбаев завоевал бронзовую награду. Сегодня пройдут выступления в командном направлении.