Саблячи қизларимиз Жаҳон кубогида жамоавий дастурда ҳам кумуш медалга сазовор бўлишди
Саблячиларимиз U20 ёш тоифасида ташкил этилган Жаҳон кубоги босқичидаги иштирокларини якунлашди. Венгрияда кечган беллашувларда қизларимиз жамоавий дастурда кумуш медалга эга чиқишди.
Қизларимиз мусобақани жиддий рақиблардан бири Корея Республикаси устидан қозонилган ғалаба билан бошлашди. Шундан сўнг чорак финалда Полша, ярим финалда Буюк Британия мағлуб этилди. Чемпионлик баҳсида эса мезбонлар 45:42 ҳисобида устун келишди.
Беллашувларда яккалик баҳсларида ҳам кумуш медални қўлга киритган Гулистан Пердибаева, шунингдек, Фернанда Эррера, Самира Шокирова ҳамда Аякўз Жумамуратова юртимиз шарафини ҳимоя қилишди. Афсуски, Германияда ташкил этилган йигитлар ўртасидаги баҳсларда ҳамюртларимиз чорак финалда мезбонларга имкониятни бой беришди.

16 Декабря 2024 1782
Саблисты сборной Узбекистана завершили своё участие в этапе Кубка мира U20. На соревнованиях в Венгрии наши соотечественницы удостоились серебряных наград в командной программе.
Узбекские спортсменки начали состязания с победы над одной из серьезных соперниц - фехтовальщиц Республики Корея. Затем в четвертьфинале они обыграли команду Польши, а в полуфинале - Великобританию. Однако в финале удача была на стороне представительниц хозяев турнира, 45:42.
Честь нашей страны в командной программе защищали Гулистан Пердибаева, завоевавшая серебряную медаль в одиночном разряде, а также Фернанда Эррера, Самира Шокирова и Аякуз Жумамуратова. К сожалению, в соревнованиях среди юношей, организованных в Германии, наши соотечественники завершили своё выступление на стадии четвертьфинала.