Улар Токиога боришади: Иккинчи Олимпиада медалини кўзлаётган Магомед Ибрагимов
“Улар Токиога боришади” лойиҳаси давом этади. Бугун эътиборингизга эркин кураш бўйича Рио-2016 совриндори Магомед Ибрагимов ҳақида ҳикоя қилиб берамиз.
Магомед Идрисович Ибрагимов 1985 йилнинг 2 июнь куни дунёга келган. Касум Насрудинов ва Майрбек Юсупов қўл остида эркин кураш сир-асрорларини ўрганган. Халқаро мусобақаларда -97 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилиб келмоқда.
Магомед Ибрагимов Рио-2016 Олимпиадасида терма жамоамизга бронза медалини тақдим этган. У 2018 йили Индонезиянинг Жакарта шаҳрида ўтказилган 18-Осиё ўйинларида ҳам бронза медалини қўлга киритган. 2017 йили Нью-Деҳли, 2018 йилда эса Бишкекда Осиё чемпиони бўлган. Шунингдек, у бир қатор нуфузли мусобақаларда ҳам ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олган. Кўрсатган натижалари учун “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони билан тақдирланган.
Шу йил Қозоғистонда ўтган Осиё лицензион турнирида Токио-2020 Олимпиадаси йўлланмасини расмийлаштирди.

«Они будут защищать честь страны в Токио»: Магомед Ибрагимов, который планирует завоевать вторую Олимпийскую медаль
Продолжаем проект «Они будут защищать честь страны в Токио». На этот раз мы расскажем вам о призёре Рио-2016 по вольной борьбе Магомеде Ибрагимове.
Ибрагимов Магомед Идрисович родился 2 июня 1985 года. Под руководством Касума Насрудинова и Майрбека Юсупова изучал секреты вольной борьбы. Выступает в весовой категории -97 кг.
Магомеду Ибрагимову удалось завоевать бронзовую медаль Олимпийских игр Рио-2016. На Азиатских играх 2018 года в Индонезии удостоился бронзы. Чемпион Азии 2017 и 2018 года. Также, является победителем и призёром многих международных соревнований. За свои заслуги награждён почётным званием «Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи».