Шаҳрам Ғиёсов ва Нилуфар Шомуродовани табриклаймиз!
Бугун ажойиб боксчимиз Шаҳрам Ғиёсов ҳамда бадиий гимнастика бўйича терма жамоамиз вакили Нилуфар Шомуродова таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Шаҳрам Ғиёсов 1993 йил 7 июль куни Бухорода туғилган. Рио-2016 Олимпия ўйинларининг кумуш медаль соҳиби. 2017 йил Тошкентда ўтган Осиё чемпионати ва Гамбургда ўтган жаҳон чемпионати ғолиби. Ҳозирда профессионал боксда ёрқин жанглари билан мухлисларимизни хурсанд этиб келмоқда. Қайд этган натижалари учун “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Нилуфар Шомуродова 1999 йил шу куни дунёга келган. Бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионати, Жаҳон кубоги босқичи ғолиби, Гран-при ва бошқа тоифалардаги нуфузли мусобақалар совриндори. Ўтган ой пойтахтимизда ўтган Осиё чемпионатининг гуруҳ машқлари йўналишида Токио-2020 Олимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни таваллуд айёми билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Поздравляем Шахрама Гиясова и Нилуфар Шомурадову!
Сегодня знаменитый представитель узбекского бокса Шахрам Гиясов и член сборной Узбекистана по художественной гимнастике Нилуфар Шомурадова отмечают свой День рождения.
Шахрам Гиясов родился 7 июля 1993 года в Бухаре. Серебряный призёр Олимпиады Рио-2016. Чемпион мира и чемпион Азии 2017 года в весовой категории -69 кг. Лучший боксёр Азии 2017 года (среди любителей). С 2018 года выступает в профессиональном боксе под псевдонимом «Wonderboy». Обладатель почётного звания «Узбекистон ифтихори».
Нилуфар Шомуродова родилась 7 июля 1999 года в Навои. Чемпионка Республики, победительница чемпионата Азии 2019 года в Таиланде. Бронзовый призёр Гран-При в Москве, серебряный призёр Кубка Мира 2019 года. Мастер спорта международного класса, участница чемпионата мира, призёр нескольких международных соревнований. В настоящее время тренируется под руководством тренера Екатерины Пирожковой. На чемпионате Азии, который проходил на прошлом месяце с Ташкенте, в групповых упражнениях завоевала лицензию Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья, счастья и ярких побед.