Шаҳрам Ғиёсов ва Нилуфар Шомуродовани табриклаймиз!
Бугун ажойиб боксчимиз Шаҳрам Ғиёсов ҳамда бадиий гимнастика бўйича терма жамоамиз вакили Нилуфар Шомуродова таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Шаҳрам Ғиёсов 1993 йил 7 июль куни Бухорода туғилган. Рио-2016 Олимпия ўйинларининг кумуш медаль соҳиби. 2017 йил Тошкентда ўтган Осиё чемпионати ва Гамбургда ўтган жаҳон чемпионати ғолиби. Ҳозирда профессионал боксда ёрқин жанглари билан мухлисларимизни хурсанд этиб келмоқда. Қайд этган натижалари учун “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Нилуфар Шомуродова 1999 йил шу куни дунёга келган. Бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионати, Жаҳон кубоги босқичи ғолиби, Гран-при ва бошқа тоифалардаги нуфузли мусобақалар совриндори. Ўтган ой пойтахтимизда ўтган Осиё чемпионатининг гуруҳ машқлари йўналишида Токио-2020 Олимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни таваллуд айёми билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Congratulations to Shahram Giyasov and Nilufar Shomuradova!
Today, the famous representative of Uzbek boxing, Shahram Giyasov, and a member of the Uzbekistan national rhythmic gymnastics team, Nilufar Shomuradova, celebrate their birthday.
Shahram Giyasov was born on July 7, 1993 in Bukhara. Silver medalist of the Rio 2016 Olympics. World champion and Asian champion of 2017 in the weight category -69 kg. The best boxer of Asia 2017 (among amateurs). Since 2018, he has been performing in professional boxing under the pseudonym "Wonderboy". The owner of the honorary title "Uzbekistan iftikhori".
Nilufar Shomurodova was born on July 7, 1999 in Navoi. Champion of the Republic, winner of the 2019 Asian Championship in Thailand. Bronze medalist of the Grand Prix in Moscow, silver medalist of the 2019 World Cup. Master of sports of international class, participant of the World Championship, winner of several international competitions. Currently, he trains under the guidance of coach Ekaterina Pirozhkova. At the Asian Championship, which was held last month in Tashkent, she won the Tokyo 2020 license in group exercises.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athletes on their birthday, wishes them good health, happiness and bright victories.